»نهج البلاغه:
شهید سیدرضا سجادی ثالث

09 تیر 1397

شهید سید رضا سجادی ثالث

نام پدر: سید محمّد

ولادت ۱۰/۱/۱۳۴۰

شهادت: ۲۵/۷/ ۱۳۶۳

محل شهادت: میمک

مزار: امامزاده حضرت حسین ابن موسی الکاظم «ع» طبس

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیاء عِندَ رَبِّهِمْ یرْزَقُونَ . ﴿آل عمران١۶٩﴾

هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند

زندگی‌نامه

شهیدان این ستاره­های خوب زمینی که از اصل خویش دور افتاده بودند، برای رسیدن به مأوای خویش آسمان لحظه شماری می­کردند، گویا راه آسمان از مرزهای جنوب و غرب ایران اسلامی می­­گذشت، اینان پر شتاب به این راه پیوستند و در ملکـوت خیمـه زدنـد، مـا ماندیم و غربت جاده­های آسمانی، ما مانده­ایم و هزاران فرسنگ فاصله تـا آسـمانیان. خـدایا این فاصله­ها را کم کن و کمک کن رهپوی راهشان باشیم.

سید رضا از دیگر آلاله­های پرپر دیارمان است که سال ۱۳۴۰در شهر طبس و در محفل گرم وکانون باصفای خانواده‌ی سیدمحمد سجادی و از مادری وابسته به سلاله‌ی زهرا «س» کودکی پا به عرصه‌ی وجود گذاشت که ارادت قلبی خانواده­ی وی به ولی نعمت­مان حضرت آقا علی­بن­موسی­الرضا «ع» سبب گردید تا او را آقا سیدرضا صدا کنند. او از شیره‌ی جان مادری مهربان و عاشق به ائمه ی اطهار «ع» نوشید و با عشق به حضرت زهرا «س» پرورش پیدا کرد. گویا آب و گلش را با محبت اهل‌بیت عصمت و طهارت «ع» سرشته بودند، گویا گوشت و پوست و خون و استخوان این برآمده از پهنه‌ی کویری «طبس» را با عشق به خاندان عصمت و طهارت(سلام­الله­علیهم) پرکرده بودند. یکپارچه ولایت و تقوی بود، ، آئینه مهر، محبت، حکایت یقین، افسانه صداقت و سرشار از ولایت بود.

تحصیلات خویش را تا اخذ دیپلم با موفقیت در زادگاهش ادامه داد. و با شروع حرکت­های انقلاب اسلامی عاشقانه در انگیزش جامعه و آگاهی‌دادن به آنها و راه پیمائی‌ها و تظاهرات علیه رژیم ستم شاهی شرکتی مؤثر و فعّال داشت.

بعد از پیروزی نهضت ضد‌استکباری مردم دلیر ایران و همزمان با تشکیل سپاه پاسداران با عشق و علاقه وافر به عضویت این نهاد مقدس در‌آمد.

سید رضا در قسمت حفاظت اطلاعات سپاه پاسدارن طبس مشغول انجام وظیفه بود که با شعله­ور شدن آتش جنگ بیم آن می‌رفت که نفوذ بیشتر صدامیان و جهانخواران وقفه‌ای در رسیدن به دستاوردهای انقلاب بوجود آورد، او ایستادن و از دور نظاره کردن نبرد را جایز ندانست لذا با اعزام و حضور ماههای پیاپی در جبهه‌ها‌ی مختلف در نبردی رویاروی با خصم زبون ایستادگی کرد.

سرانجام در ۲۵/۷/ ۱۳۶۳ در منطقه «میمک» به آرزوی دیرینه­اش رسید و شربت شهادت نوشید. پیکر مطهرش پس از طی یک مراسم باشکوهی تشییع و در جوار امامزاده حسین‌بن موسی‌الکاظم «ع» به خاک سپرده شد. از این شهید عزیز دو دختر به یادگار مانده است.

گزیده‌ای از وصیت‌نامه شهید

خدایا: تو می­دانی ما چقدر مشتاق تو هستیم و تو نیز می­دانی هدف ما پیروزی در راه توست چون تو فرموده­ای: «إِنَّ اللَّهَ یُدَافِعُ عَنِ الَّذِینَ ءَامَنُواْ» خداوند از کسانى که ایمان آورده‏اند دفاع مى‏کند تو را شاهد می­گیرم که آگاهانه به جهاد در راه تو حرکت می‌کنیم و گمان نکنید کسانی که در راه خدا کشته شده­اند و می‌شوند مردگان­اند، بلکه زندگان­اند و در نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند و خوشحال هستند از آنچه که خداوند ایشان را از فضل خود عطا فرموده و پیام بشارت می­فرستند برای کسانی که هنوز به ایشان ملحق نشده‌اند و خوفی برایشان نیست و غمگین نمی‌شوند بشارت می­دهد به نعمت­های خداوند و بخشش او و به اینکه خداوند اجر مؤمنان را ضایع نمی­گرداند. و ما برادر و خواهر، می­رویم تا به ستم­دیدگان جامعه­های آینده بگوییم که زندگی رفتن است به مقصد رساندن، که مقصد پایان زندگی انسان است و همه به مرگ می­رسند ولی یکسان همه زندگی نکرده‌اند. زندگی مرگ است و مرگ مقصد.

لینگ مطلب: http://www.shohadatabas.ir/?p=686

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید سیدرضا سجادی ثالث”

قالب وردپرس