»نهج البلاغه:
شهدای گمنام

12 تیر 1397

نام : شهدای گمنام

نام پدر: روح‌الله

تاریخ شهادت: ۸ سال دفاع مقدس

محل شهادت: کربلای جنوب غرب ایران اسلامی

 

هرگز گمان مبرآنها که  در راه خدا کشته شده‌اند،  مردگانند، بلکه زنده ‏اند نزد پروردگارشان و روزی داده می‏شوند.

 

بعد از تدوین گزیده زندگی‌نامه و وصیت نامه شهدای شهرستان خواستم صفحاتی را نیز به شهدای گمنام اختصاص دهم ولی نمی دانم چرا در این صبح  جمعه که قلم بدست گرفتم تا برای ۱۱ شهید گمنام عزیزی که در شهرمان مأوا گرفته‌اند بنویسم قلم رایاری نوشتن نیست،  طپش قلبم زیاد شده و اشک از گوشه چشمانم بی‌اختیار سرازیر می‌شود و برگونه‌هایم می‌غلطد صفحه کاغذ را زینت می‌دهد.

آخر در مقابل آن همه ایثار و رشادتی که آنان انجام دادند من را چه به نوشتن، چرا که نه خود را قابل می‌دانم نه جرأت و جسارت آن را دارم که در خصوص این اسطوره‌های فداکاری قلم بزنم.

ولی تکلیف خود می‌دانم که در حد بضاعتم یادی از آنان نمایم. ولی خدای من،  از کجا شروع کنم، در خانه چه کسی را بزنم ؟ ازکدام پدر، مادر، دوست، همکار، همکلاس وهمرزم سؤال کنم که اینان که بودند و چه کردند؟ مگر نه این است که برای تدوین زندگی‌نامه هرشهید باید هم مشخصات او را داشته باشیم و هم در مقابل پدر و مادر و بردار و خواهرش زانزنیم از تولد،کودکی، جوانی، وداع شهادت فرزند دلبندشان بپرسیم؟  اما اینان که گمنامند نام ونشان را بی‌گمنامی گرفته.

ای شهدای گمنام خفته در این شهر، گرچه ما نمی‌دانیم پدران و مادران و برادران و خواهران شما چه نام دارند و الان در کجا سکنی گزیده‌اند و همچنان چشمان بی‌رمقشان را در انتظارتان به در دوخته‌اند ولی آسوده‌خاطر باشید که مردم خوب و ولایت‌مدار این دیار نخواهند گذاشت گرد غریبی بر سنگ قبرتان بنشیند. پدران  و مادران این شهر برایتان هم پدری می‌کنند هم مادری،  برادران و خواهرانمان نیز هم برایتان برادرند هم خواهر..

گرچه‌ یقین داریم که در نزد حق تعالی دارای مقام عالی هستید، پس عاجرانه التماس می‌کنیم دست ما را هم بگیرید و فردای قیامت شفاعت ما را نزد حق‌تعالی کنید شهادت دهید که هزاران هزار مادر و پدر و خواهر و برادر این شهر، شمارا فرزندان خود دانسته و برایشان طلب مغفرت و عاقبت به خیری نمایید تا انشاء‌الله قدردان زحمات شما باشند.

راه پر عزتتان پر رهرو باد

لینگ مطلب: http://www.shohadatabas.ir/?p=1066

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهدای گمنام”

قالب وردپرس