»نهج البلاغه:
شهید محمد وفابخش

12 تیر 1397

شهید محمد وفابخش

نام پدر: عباسعلی

تاریخ شهادت: ۱۳۶۱/۴/۸

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آورده،پس از آن هیچگاه شک به دل راه ندادند ودر راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند،ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگی نامه

شهید محمد وفابخش به سال ۱۳۴۰ در یک خانواده مذهبی و کشاورز دیده به جهان گشود.

دوران کودکی را در دامان پدر و مادر دلسوز خود گذراند. در سن ۷ سالگی وارد دبستان شد و تا پایان مقطع ابتدائی تحصیلات خود را ادامه داد با انگیزه کمک به پدردر امر اقتصاد خانواده تحصیل را به طور موقت رها کردو به کار قالی بافی و لوله کشی مشغول شد.

محمد دهقان زاده ای پاک و خوش قلب بود.انس و علاقه ی ویژه ای به تنهایی و خلوت داشت. و دارای خلقی نیکو و صبور بود.

با شروع انقلاب اسلامی در کلیه راهپیمایی ها شرکت فعال داشت. در زلزله مهیب طبس که در سال ۱۳۵۷ رخ داد پدر و مادر و ۵ تن از خواهران و برادرانش را از دست داد و با این حادثه بر مشکلاتش افزوده شد.

لذا برای امرار معاش زندگی خود به کار لوله کشی ادامه داد تا این که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بنا به علاقه خاصی که برای خدمت به انقلاب در وجودش حس می کرد وارد سپاه پاسداران گردید و خدمات خودش را به انقلاب اسلامی در این نهاد مقدس شروع نمود. تا این که در تاریخ ۱۳۶۱/۴/۸ در ماموریتی که برای تعقیب و انهدام کاروان قاچاقچیان مواد مخدر در کویر طبس  سازمان دهی شده بود  به همراه تنی چند از برادران سپاه ، شرکت کرد و پس از رشادت های فراوان، بر اثر اصابت گلوله دشمن به درجه رفیع شهادت نایل گشت و جان را به جان آفرین تسلیم نمود.

یاد و نامش گرامی باد.

لینگ مطلب: http://www.shohadatabas.ir/?p=1060

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید محمد وفابخش”

قالب وردپرس