»نهج البلاغه:
شهيد احمد وفابخش

۱۲ تیر ۱۳۹۷

شهيد احمد وفابخش

نام پدر: محمد حسين

تاریخ شهادت: ۱۳۶۲/۱/۲۲

هرگز گمان مبر كساني كه در راه خدا كشته شدند، مردگانند! بلكه آنان، زنده ‏اند، و نزد پروردگارشان روزي داده مي‏شوند ( آل عمران۱۶۹)

زندگي نامه

در شهر عطر مركبات و بهار نارنج « طبس » به سال ۱۳۴۳ ، در خانواده اي پاي بند به دين و مذهب ديده ي معصومانه به روشناي هستي گشود.

هوش شرسار او سبب ساز اين امر گرديدکه تحصيلات ابتدائي تا پايان مقطع  متوسطه را با موفقيت و جديت به پايان رساند . وقتي باغهاي انقلاب اسلامي به بهار نشست و شكوفه هاي آزادي شكفتند ، او يكپارچه فعاليت و تلاش بود ، گويا به دروازه هاي بهشت موعودش رسيده است. به شوق خدمت به عضويت انجمن اسلامي دانش آموزان كه در شهرستان طبس نهالي نورس بود ، در آمد ، و در جهت رشد و استحكام آن بي دريغانه كوشيد .

همگام با انقلاب ، از همان نخستين گامها ، حضور پرتكاپو داشت ، وقتي كه كافران عفلقي به خاك پاك ايران اسلامي حمله كردند و چون سيلي ويرانگر به سوي غرب و جنوب هجوم آوردند . و قصد شان رخنه تا قلب سرزمين مقدس اسلامي بود ، در اين هنگامه او نيز مانند ديگر سربازان امام امت ، پس از فراگيري فنون رزم در بسيج ، به سوي جبهه ها شتافت و نبردي بي امان با متجاوزان آغاز كرد . او چهار بار به جبهه ها عزيمت كرد ، سرانجام پس از پنج ماه و نوزده روز تلاش و مبارزه با دست نشاندگان اجنبي به روز ۱۳۶۲/۱/۲۲ در عملیات والفجر یک به ديدار خداوند شتاف. دست تقدير الهي ، آن روح مشتاق و تن آماده را ، از شهرستان طبس ، بر آورد و چون لاله اي خونين و ماندگار بر خاك هاي منطقه شرهاني كاشت. پيكر پاكش پس از يازده سال به وطن انتقال يافت و پس از تشییع باشکوه بر دوش مردم شهيد پرور طبس ، در جوار مرقد مطهر زاده موسي الكاظم علیه السلام در انوار الهي آرميد.

‹ رحمت ابدي پروردگار بر او باد ›

در گلستان شهادت باغبان پيرما                 با ورق هاي شهادت فال پيروزي گرفت

بس كه با خاك شهيدان لاله مي رقصيد خوش      رگ رگ جان هاي ما را شوق مرموزي گرفت

لینگ مطلب: http://www.shohadatabas.ir/?p=1057

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهيد احمد وفابخش”

قالب وردپرس