»نهج البلاغه:
شهيد امرالله يعقوبي

۱۲ تیر ۱۳۹۷

شهيد امرالله يعقوبي

نام پدر: رجب

تاریخ شهادت: ۱۳۶۳/۷/۱۸

مؤمنان مرداني هستند كه بر سرآمد عهدي كه با خدا بستند صادقانه ايستاده ‏اند بعضي پيمانش خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشيدند)، و بعضي ديگر در انتظارند; و هرگز تغيير و تبديلي در عهد و پيمانش خود ندادند.

زندگي نامه

و مگر «حسين(ع)» در هنگامة عاشورا اين پيام رسا را از گلوي سوزانش به ژرفاي تاريخ نرسانده بود كه: اي فرزندان مادران و پدران كريم بردبار باشيد و صبر پيشه كنيد مرگ و شهادت براي شما پلي است كه شما را از رنجها و سوزها به بهشت گسترده مي‌رساند و نعمتهاي ابدي را نصيبشان مي‌كند. كدام يك از شما غمگين مي‌شود كه از سيه چال زندان به قصري با شكوه انتقال يابد؟ و مگر نمي‌دانيد كه دشمنان شما با همين مرگ از قصرها به قعر زندان و آتشگاه رنج و عذاب فرو مي‌غلتند؟

شهيد امرالله يعقوبي در سال  ۱۳۴۴ در روستاي فهالنج بدنيا آمد وي در خانواده اي روستايي و مستضعف دوران كودكي را سپري كرد ، به علّت فقر مالي پدرکه حاصل يكي از خیانت های رژیم منحوس پهلوی به روستاها بود  نتوانست به تحصيلات ادامه دهد ولذا برای تامین مایحتاج خود و خانواده اش به كار و تلاش پرداخت .

شهيد يعقوبي به علّت علاقه ي وافر به خدمت در جبهه هاي حق عليه باطل زودتر از موعد مقرر با رضايت پدر عازم خدمت سربازي گرديد و با عشق و علاقه به اسلام و انقلاب راهي كربلاي ايران شد تا به فرمان امام خميني(ره) جامه عمل بپوشاند .

پس از مدّتي حضور مؤثّر در جبهه در تاريخ ۱۳۶۳/۷/۱۸  در منطقه « موسيان ميمك » بر اثر اصابت تركش خمپاره شهادت را بر گزيده تا پرچم قيام حسين( ع) در اهتزاز بماند، او در خونش شناور گرديد تا ايران و ايرانيان در پناه و پيمان آيين نبوي تن به ذلّت و خواري ندهند. او رفت تا ما بمانيم و بباليم ، او چشمهايش را بست تا ما چشمهايمان را بگشاييم و غبار غربت و غفلت از دامان ايمان و قرآن بزداييم ، از ياد نبريم كه زندگي را مرهون غيرت شهيد يعقوبي هستيم او رفت و وجودش را از غبار غفلت و گمراهي پير است او از غيور مردان غرور آفريني است كه به جنگ با نفس و تجاوز و نيرنگ بر خاست روح پاكش را به شهادت آراست و سرانجام با جامه ي وصل در كف ، پاي كوبان و دست افشان به جوار رحمت حضرت رحمان شتافت .

‹ سبزترين درودهايمان نثار روح پاكش باد›

آفرين باد شما را كه چه خونين خوانديد                 سطر سطر سخن معرفت از دفتر عشق

دستتان مأمن خورشيد سحرگاهان باد           كه زند بوسه صد مهر به آن رهبر عشق

لینگ مطلب: http://www.shohadatabas.ir/?p=1063

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهيد امرالله يعقوبي”

قالب وردپرس