»نهج البلاغه:
شهيد محمد وفابخش

۱۲ تیر ۱۳۹۷

شهيد محمد وفابخش

نام پدر: عباسعلی

تاریخ شهادت: ۱۳۶۱/۴/۸

همانا مومنان (واقعي) كساني هستند كه به خدا و رسول او ايمان آورده،پس از آن هيچگاه شك به دل راه ندادند ودر راه خدا با مال و جانشان جهاد كردند،ايشان به حقيقت راستگو هستند.

زندگي نامه

شهيد محمد وفابخش به سال ۱۳۴۰ در يك خانواده مذهبي و كشاورز ديده به جهان گشود.

دوران كودكي را در دامان پدر و مادر دلسوز خود گذراند. در سن ۷ سالگي وارد دبستان شد و تا پايان مقطع ابتدائي تحصيلات خود را ادامه داد با انگیزه کمک به پدردر امر اقتصاد خانواده تحصیل را به طور موقت رها کردو به كار قالي بافي و لوله كشي مشغول شد.

محمد دهقان زاده اي پاك و خوش قلب بود.انس و علاقه ي ويژه اي به تنهايي و خلوت داشت. و داراي خلقي نيكو و صبور بود.

با شروع انقلاب اسلامي در كليه راهپيمايي ها شركت فعال داشت. در زلزله مهيب طبس كه در سال ۱۳۵۷ رخ داد پدر و مادر و ۵ تن از خواهران و برادرانش را از دست داد و با اين حادثه بر مشكلاتش افزوده شد.

لذا براي امرار معاش زندگي خود به كار لوله كشي ادامه داد تا اين كه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي بنا به علاقه خاصي كه براي خدمت به انقلاب در وجودش حس مي كرد وارد سپاه پاسداران گرديد و خدمات خودش را به انقلاب اسلامي در این نهاد مقدس شروع نمود. تا اين كه در تاريخ ۱۳۶۱/۴/۸ در ماموریتی که براي تعقيب و انهدام کاروان قاچاقچيان مواد مخدر در کویر طبس  سازمان دهی شده بود  به همراه تني چند از برادران سپاه ، شرکت کرد و پس از رشادت های فراوان، بر اثر اصابت گلوله دشمن به درجه رفيع شهادت نايل گشت و جان را به جان آفرین تسلیم نمود.

ياد و نامش گرامي باد.

لینگ مطلب: http://www.shohadatabas.ir/?p=1060

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهيد محمد وفابخش”

قالب وردپرس