»نهج البلاغه:
اعزام ۴۰ گروه جهادی به مناطق محروم طبس/ برگزاری کنگره سرداران و ۲۲۱ شهید این شهرستان در امامزاده طبس

16 شهریور 1397

? فرمانده ناحیه مقاومت بسیج طبس خبر داد

اعزام ۴۰ گروه جهادی به مناطق محروم طبس/ برگزاری کنگره سرداران و ۲۲۱ شهید این شهرستان در امامزاده طبس

? به گزارش خبرگزاری فارس از طبس، رمضانعلی فرحبخش‌ثانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کنگره دو هزار شهید خراسان‌جنوبی و ۲۲۱ شهید شهرستان طبس در مهرماه سال جاری به عنوان بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی در خراسان‌جنوبی اجرایی خواهد شد.

? وی تصریح کرد: در راستای برگزاری این کنگره فعالیت‌های خوبی آغاز شده است و طی اقداماتی که در دست اجرا است در این خصوص کتاب گلشن شهدا منتشر و بین مردم طبس نیز توزیع خواهد شد.

? فرمانده ناحیه مقاومت بسیج طبس افزود: این کنگره دارای بخش‌های مختلفی است که در دهم مهرماه در آستان حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) طبس برگزار خواهد شد.

? فرحبخش‌ثانی ادامه داد: برگزاری هشت اجلاسیه، سه یادواره شهرستانی، تدوین ۸۵ عنوان کتاب، ۲۰۰ برنامه رادیویی، نمایش و فیلم داستانی، مسابقات ورزشی و ۳۰ برنامه تلویزیونی، خاطرات رزمندگان، مستند رادیویی، ۸۳ یادواره شهدای حوزه‌ای و اقشاری از جمله برنامه‌های کنگره محسوب می‌شود.

? وی درخصوص رزمایش «محمد رسول‌الله(ص) ۲» اظهار داشت: این رزمایش در شهرستان طبس از ۱۴ تا ۱۵ شهریور با حضور گردان‌های بیت‌المقدس اجرایی می‌شود.

? فرمانده ناحیه مقاومت بسیج طبس گفت: هدف از برگزاری رزمایش، تقویت اعتماد عمومی به نظام و انقلاب، مأیوس نمودن دشمن و تقویت روحیه انقلابی مردم و ارتقاء آمادگی رزمی و تاکتیک‌های تئوری و عملی بسیجیان است و طی اجرای این رزمایش هم‌افزایی با سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی مدنظر قرار گرفته است.

? فرحبخش‌ثانی در خصوص بخش‌های مختلف رزمایش عاشورایی محمدرسول‌الله ۲، عنوان کرد: این رزمایش در سه مرحله رزمایش عملی در شهرستان‌ها، فعالیت‌های گروه‌های جهادی و رزمایش استانی اجرایی خواهد شد.

? وی با توجه به اهمیت رفع مشکلات مردم در مناطق محروم خاطرنشان کرد: تعداد ۴۰ گروه جهادی در عرصه‌های عمرانی، فرهنگی و محرومیت‌زدایی در این مدت فعالیت خواهند کرد که در حال حاضر ۲۰ گروه فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

? فرمانده ناحیه مقاومت بسیج طبس در خصوص اجرای برنامه طرح هجرت و خدمات‌رسانی به مدارس محروم، گفت: در مجموع ۳۱ گروه در طرح هجرت حضور دارند که تعداد ۱۱ گروه خواهران دانش‌آموز و ۲۰ گروه برادران دانش‌آموز را تشکیل می دهند.

? فرحبخش‌ثانی به بخش‌های دیگر این رزمایش اشاره کرد و بیان داشت: برپایی میز خدمت در مساجد، فعالیت بسیجیان در عرصه‌های عمرانی در مناطق محروم، احداث حمام و سرویس بهداشتی و رفع مشکلات منازل نیازمندان بهزیستی و کمیته امداد و برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی نیز از سایر فعالیت‌های اجرایی در زمان برگزاری این رزمایش خواهد بود.

? وی در خصوص احتکار کالا در طبس، عنوان کرد: در این خصوص در شهرستان گزارشی دریافت نکرده‌ایم اما نیروهای بسیجی ما در حالت آماده‌باش بوده و در این زمینه اگر لازم شد اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

✍ خبرنگار: سیدحسن ارغوانی

☀️ #پلیکان

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1432

نظر بدهید...

نظر شما برای “اعزام ۴۰ گروه جهادی به مناطق محروم طبس/ برگزاری کنگره سرداران و ۲۲۱ شهید این شهرستان در امامزاده طبس”

قالب وردپرس