»نهج البلاغه:
روحانی شهید احمد فاضل

10 تیر 1397

روحانی شهید احمد فاضل

نام پدر : حسن

تاریخ شهادت  : ۱۳۶۲/۱۲/۱۳

آنان که ایمان آوردند و ازوطن خود مهاجرت کردند و در راه خدا جهاد نمودند ، آنان امیدوار و منتظر رحمت خدا باشند که خدا بر آنها بخشاینده و مهربان است.

زندگی نامه

وقتی رسول خدا از علی (ع) می‌پرسد: برعروج و کشته شدن چگونه صبر خواهی کرد جواب می شنود که یا رسول الله، پایگاه شهادت پایگاه صبر نیست که جایگاه شکر و بشارت است. وقتی غیر شهید اینها و صدها هزاران نظیر اینها را می‌بیند و می‌شنود آیا می‌تواند به ژرفای کلام «ثارالله» و فلسفه ‌سهم‌‌‌‌‌‌گونه‌ای که از سخن و شعر شهید می‌جوشد پی ببرد؟ بی‌تردید نه و اگر او خیلی روشمندانه بنگرد تنها افق دوردست و سرخ رنگی را به تصویر می‌کشد خونین و خون‌بار که از آن قطره قطره خون انسانی ریزش می‌کند تا اصیل‌ترین صحنه ‌تراژدی را بر پیشانی زمان نقش زند، و دیگر هیچ، یعنی شهید از نگرشهای ژرف فراحسی و فرانگری برخورداربوده و نیز تجربه‌ای از انجام «تعهد فکری و عملی» حتی پیش از انجام آن و مشاهده پرده به پرده صحنه‌های شهادتش اندوخته است اینها چیزهایی نیستند که برای غیر شهید قابل درک باشند. پس به راستی غیر شهید زبان فرامنطقی شهید را نمی‌فهمد، و اصولاً نمی‌تواند به پشت دروازه‌های جهان پهناور عروج نزدیک شود و دقیقاً این تنها شهید است که نه تنها زبان شهید را می‌فهمد که پیش از لب گشودن او دریچه‌های جهان بینیش به گستردگی فلسفه شهادت، و جهانداریش به وسعت حاکمیت «حق» به رویش گشوده شده و همه راز و سرّ عروجش بر او عریان گردیده است.

 به روستای کریت و به دیدار  روستازاده ای دیگر می رویم که از طلاب حوزه علمیه و پویندگان راه حق وحقیقت بود ..

در مهر ماه سال ۱۳۴۱ بود که پابه عرصه وجود گذاشت نامش را احمد نهادند . او در خانواده ای مذهبی رشد کرد   و پس از طی مراحل دبستان و راهنمائی راه پدر مرحومش حجه الاسلام آقا حسن فاضل رحمه الله علیه را انتخاب و به تحصیل علوم دینی پرداخت.

ابتدا در حوزه ی علمیه طبس مشغول تحصیل شد.سپس به مشهد عزیمت نموده و در مدرسه علمیه حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف و بعد از آن در مدرسه علمیه سُلیمانیه به تحصیل ادامه داد و در نشر احکام اسلام و فرهنگ انقلاب اسلامی کوشا بود وی چند مرحله ندای رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) را لبیک گفته و داوطلبانه به جبهه اعزام شد و سپس در تاریخ ۱۳۶۲/۱۲/۱۳ در جبهه قصر شیرین تقریباً در سن ۲۱ سالگی بدست صدامیان خون آشام شربت شهادت را نوشید و به سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت ملحق شد.

یاد و نامش گرامی و راهش پر رهرو باد

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=811

نظر بدهید...

نظر شما برای “روحانی شهید احمد فاضل”

قالب وردپرس