»نهج البلاغه:
سرگرد پاسدار شهید ابوالقاسم فدائی

10 تیر 1397

سرگرد پاسدار شهید ابوالقاسم فدائی

نام پدر: محمدعلی

تاریخ شهادت :  ۱۳۸۶/۱۱/۲۶

و اگر فضل خدا شامل حال شما گردد آن چنان که گویی میان شما وآنان ابدا دوستی نبوده گویند: ای کاش ما نیز باآنان به جهاد رفته بودیم تا نصیب فراوان می بردیم.

زندگی نامه

در نوزدهمین روز از آخرین ماه تابستان گرم طبس در سال ۱۳ فرزندی در خانواده ای مذهبی ومتدین چشم به جهان گشود که نامش را ابوالقاسم نهادند.

وی در دوران طفولیت و نوجوانی با اسلام و احکام نورانی آن آشنا شده و با قرآن و نهج البلاغه انس پیدا کرده و در حد توان تکالیف شرعی را انجام می داد. دوران نوجوانی را با تحصیل در مدارس گوناگون سپری کرد. و در۱۹ سالگی به خدمت مقدس سربازی اعزام و پس از پایان این دوران در ۲۷/۶/۱۳۶۲ در کمیته انقلاب اسلامی آغاز به کار کرد. از بدو ورود به این یگان برای ارج نهادن به مقام شهیدان و برای دفاع از میهن به فرمان امام خمینی (ره) عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد و در جبهه ی کردستان و سوسنگرد حضور یافت و چندین بار مجروح شد. در ۲۱ سالگی تشکیل خانواده داد که ثمره ی ازدواج وی ۵ فرزند بود . در مدت خدمت در کمیته انقلاب اسلامی دوره های گوناگون آموزش نظامی را سپری کرده در سال های متوالی فرماندهی پاسگاه های مختلف از جمله: پاسگاه دیهوک، نایبند و کلانتری های ۱۳ عشق آباد و ۱۱ شهرستان طبس را بر عهده داشت ومأموریت های مختلف وپرخطر درگیری با اشرار مسلح  را انجام داد ولی ابوالقاسم دراین ماموریت آخرروحیه ی عجیبی داشت گویابه او الهام شده بود که اینچنین  برای رسیدن به معبودش لحظه شماری می کرد همرزم شهید می گوید وقتی برای تجدید نیرو وتأمین امکانات مجبور شدیم به شهر برگردیم یکی از ماشینها پنجرشد ، او گفت تا لاستیک ماشین را عوض کنید سری به خانواده بزنم وبرگردم ، واین آخرین دیدارش با خانواده بود . اصلا حالی دیگرداشت راه رفتنش ، نگاه کردنش و…خبراز حادثه ای می داد که ما نیز بخوبی فهمیده بودیم .روز حادثه با درگیری های سخت وطاقت فرسایی که با سوداگران مرگ داشتیم ، به همه جا سرمی زد ، شناسایی می کرد وهماهنگی های لازم را انجام می داد تا اینکه محل تیرانداز دشمن را پیدا کرد وگفت چه کس با من میاد که بریم ، من گفتم چون خیلی دویده ام خسته ام اگه یک لحظه صبرکنی آب بخورم وبیام واو گفت بیا بریم فقط شربت شهادت ، آب چیه و چه خوب گفت که او لایق بود وبه مرادش رسید و سرانجام در روز چهارشنبه مورخه ۱۳۸۶/۱۱/۲۶ شربت شهادت را نوشید

«روحش شاد و راهش پررهرو باد»

گزیده ای از وصیت نامه شهید

امام حسین (ع) می فرمایند: مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است. زندگی هر چه  باشد خواه ناخواه پایان می پذیرد. هر آنکس که از جنگ بگریزد سرانجام مرگ به سویش می آید، پس چه بهتر انسان راهی را انتخاب کند که موجب رضایت خدا و سعادتش باشد.الان همه ی دشمنان اسلام و مملکت اسلامی ما دست به دست هم داده اند تا این نظام جمهوری اسلامی را نابود کنند. پس وظیفه ی ماست تا قیام کنیم و نگذاریم فرصتی دست دشمن بیاید و تا سر حد پیروزی به مبارزه خودمان ادامه بدهیم. از شما می خواهم پیرو خط امام و پشتیبان ولایت فقیه باشید و همراه روحانیت مبارز و متعهد باشید برای رضای خدا کار کنید و همیشه به یاد خدا باشید.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=820

نظر بدهید...

نظر شما برای “سرگرد پاسدار شهید ابوالقاسم فدائی”

قالب وردپرس