»نهج البلاغه:
شهید ابراهیم گلپور

11 تیر 1397

شهید ابراهیم گلپور

نام پدر: تقی

تاریخ شهادت  : ۱۳۶۴/۱۱/۲۲

وآنان که در راه خدا کشته شدند، خدا هرگز اعمالشان را ضایع نمی گرداند و آنها را البته به سعادت هدایت می کند وامورشان را صلاح می فرماید و در بهشتی که برایشان تعریف کرده، وارد می کند.

زندگی نامه

در سال۱۳۴۷ در شهر اهواز و از خانواده ای متدیّن و مذهبی دیده به جهان گشود. پدر و مادرش سعی و کوشش زیادی در تربیت دینی و اخلاقی او نمودند. بعد از گذراندن دوران کودکی ، در سن هفت سالگی راهی مدرسه شد؛ هنوز چند صباحی از عمر عزیزش نگذشته بود که به بیماری شدیدی مبتلا شد و به ناچار جهت درمان راهی مشهد گردید و این عاملی شد که پس از بهبودی و شفایی که از امام هشتم ( ع) گرفته بود، سالی یک بار به همراه پدر و مادرش جهت زیارت به مشهد عزیمت نماید. تا این که در یکی از این سفرها پدرش در مشهد فوت نمودواورا با غم واندوه وحسرت فراوان تنها گذاشت ، غمی که سال های بعد نیز بردلش سنگینی می کرد .

تحصیلات خود را در طبس ادامه داد و جوانی پویا و فعال بود که همزمان با تحصیل در زمینه های فرهنگی ، مذهبی و اجتماعی بسیار کوشا بود.

با تشکسل بسیج دانش آموزی درمدارس، از افرادی بود که عاشقانه به عضویت این تشکیلات مقدس در آمد و زمانی هم که طبل جنگ بعثیان علیه ملت مظلوم ومسلمان ایران نواخته شد برای رفتن به جبهه ودفاع از اسلام وقرآن لحظه شماری می کرد تا اینکه موفق شد جهت دفاع از کشور عازم جبهه های حق علیه باطل گردد.

ابراهیم تلاش های وافری داشت تا بتواند وظیفه دینی خودرا بدرستی انجام دهد که  پس از مدّتها مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر در تاریخ ۱۳۶۴/۱۱/۲۲ در عملیات والفجر۸ در منطقه فاو مفقود الاثر گردید .

با تلاش جان برکفان تفحص پیکر پاک و مطهرش پس از گذشت ده سال از شهادت شناسایی و در تاریخ ۱۳۷۴/۵/۱۵در طبس تشییع و در جوار دیگر شهیدان شهرستان به خاک سپرده شد.

شهید، یاد تو در رگ رگ زمان جاری است            طراوت نفست در سحرگهان جاری است

شهادت تو صدای شکفتن گل هاست                    که در فضای بهاران ، کران کران جاری است

گزیده ای از وصیت نامه شهید

« خدایا به من صبر عطا کن که چون دشمن را ببینم و آتش کشنده اش و چون کفر را ببینم و زرق و برقش را با متانت و وقار بر گوشه ای آرام گیرم و مقرش را نشانه روم و چون سربی داغ بر بدنم نشیند بی هیچ وقفه و مکثی بزبانم جمله تشکر جاری شود خدایا دلم را به نورت و قلبم را به یادت آرامش ده.»

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=920

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید ابراهیم گلپور”

قالب وردپرس