»نهج البلاغه:
شهید ابوالحسن ناظمی

12 تیر 1397

شهید ابوالحسن ناظمی

نام پدر: محمد

تاریخ شهادت  : ۱۳۷۰/۴/۵

به آنها که در راه خدا کشته می‏شوند ، مرده مگوئید، بلکه آنان زندگانند،ولی شما نمی‏فهمید.

 زندگی نامه

نوزادی که در یکی از روزهای آبان ماه سال ۱۳۴۴ چشم و چراغ خانواده ی محمد در روستای کریت  از توابع  طبس گردید نامش را ابوالحسن گذاشتند ، به حق که مصداق کامل فداکاری  وکرامت بود .

وی در شش سالگی همگام با سایر هم سن و سالهایش برای فراگیری علم و دانش راهی مدرسه گردید.ودوران ابتدایی خودرا درروستا به پایان رسانید.

خلق خوش وجدی بودن وکمک به دیگران از صفات بارز ابوالحسن بود که تمام مردم روستا به نیکی از او یادمی کردند .

او حوادث آغاز انقلاب را از نزدیک دنبال می کرد و به امام خمینی ره ، انقلاب و مردم عشق می ورزید. تحصیلات ابوالحسن تا اخذ دیپلم ادامه یافت. پس از آن وارد خدمت مقدس سربازی گردید و در کنار سایر سربازان به دفاع از کیان و موجودیت نظام پرداخت. علاقه ابوالحسن به دفاع و جنگ با دشمن بعثی وی را بر انگیخت تا با استخدام در ژاندارمری سابق بتواند دین خود را نسبت به مردم و انقلاب ادا کند. در ایام خدمت در ژاندارمری،آن بزرگوار ، جانفشانی ها و فداکاریهای زیادی در برقراری نظم و ستیز با اشرار ، از خود نشان داد.

روزی که سودارگران مرگ قصد جان جوانان این مرزوبوم کردند از جمله افرادی بود که برای حفظ فرهنگ وجلوگیری از آلوده شدن جوانان به بلای خانمانسوز اعتیاد  حتی جانش رافدا کرد . وی مبارزی خستگی ناپذیر و مجاهدی دلاور بود که تا آخرین لحظه از عشق و علاقه او به میهن و مردم کاسته نشد تا اینکه هستی خود را بر سر این راه نهاد. و سرانجام به تاریخ ۱۳۷۰/۴/۵ در هنگام درگیری با اشرار و قاچاقچیان منطقه زابل در اثر اصابت گلوله به درجه رفیع شهادت نایل آمد. چند روز بعد پیکر مطهرش بر دوش امت حزبالله طبس تشییع و در زادگاهش ، روستای کریت ، به خاک سپرده شد.

همسرش  می گوید یک روز مانده به عید قربان بود که برای خداحافظی ورفتن به مأموریت به خانه آمد ومن اصرار کردم که بمان تا فردا خون قربانی را بریزند بعد برو ، انگار می دانست که باید خودش قربانی راه دین واسلام وانقلاب باشد واینچنین شد که شب شب عید قربان به شهادت رسید .

از وی ۵ فرزند  به یادگار مانده است. که نه فقط این بزرگواران بلکه همه اهالی روستا و آشنایان ، یاد و نام او را در ذهن ها زنده نگه می دارند ؛

آیندگان هیچ گاه ابوالحسن و نامش را از یادها نخواهند برد. ان شاء ا …

ای فروغ نگاه تو خورشید          وی به شبهای تیره چون اختر

ای شکفته زخون تو لاله             وی گلستان زخون تو سنگر

‹ روحش شاد و یادش گرامی باد ›

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1015

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید ابوالحسن ناظمی”

قالب وردپرس