»نهج البلاغه:
شهید احمد غلامحسینی

10 تیر 1397

شهید احمد غلامحسینی

نام پدر: علی

تاریخ شهادت: ۱۳۶۱/۸/۲

و به آنها! که در راه خدا کشته می‏شوند.مرده نگویید بلکه آنان، زنده ‏اند،ولی شما نمی‏فهمید؟ ( بقره۱۵۴)

زندگی نامه

شهید به سال ۱۳۴۲ در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. دوران طفولیت را به خوبی پشت سر گذاشت و در سن شش سالگی برای کسب علم و دانش وارد دبستان گردید .

تحصیلات خود را تا کلاس چهارم دبیرستان ادامه داد. او فردی خوش اخلاق و خوش رفتار بود.وی علاقه ی زیادی به شرکت در مجالس مذهبی و نماز جماعات و مراسمات عزاداری سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) داشت.

با شروع انقلاب اسلامی در تمام راهپیمایی ها شرکت فعال نموده و با تشکیل بسیج به فرمان رهبر کبیر انقلاب او یکی از پایه گذاران پایگاه بسیج چهارده معصوم (ع) بود که در این پایگاه فعالیت های زیادی از نظر فرهنگی و نظامی انجام داد.

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی پس از دوره آموزش نظامی به فرمان رهبر لبیک گفته و پا در میدان جهاد و مبارزه بر علیه دشمنان اسلام گذاشت و پس از چهل روز مبارزه و نبرد عاقبت در تاریخ ۱۳۶۱/۸/۲ در عملیات ظفرمندانه مسلم بن عقیل شرکت نموده و پس از فداکاری زیاد بر اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن به فیض عظمای شهادت نایل آمد.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

گزیده ای از وصیت نامه شهید

چند تذکر به امت شهید پرور دارم . امیدوارم که به آن جامه ی عمل پوشیده شود. من به عنوان یک برادر کوچک از شما مردم غیور که باعث سربلندی در جهان هستید می خواهم که مبادا امام این هدیه خدا به این امت را تنها بگذارید. وحدت را حفظ کنید و با شرکت در مجالس دعای کمیل و نماز جمعه و جماعت که بزرگترین سلاح ماست در مقابل دشمن مشت محکمی بر دهان ابر قدرت های جهانخوار بزنید.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=788

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید احمد غلامحسینی”

قالب وردپرس