»نهج البلاغه:
شهید احمد محمدی

12 تیر 1397

شهید احمد محمدی

نام پدر: غلامحسین

تاریخ شهادت : ۱۳۶۳/۱/۱۵

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آورده، پس ار آن هیچگاه شک به دل راه ندادند و در راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند، ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگی نامه

شهید احمد محمدی در سال ۱۳۴۱ در خانواده ای مذهبی و کشاورز در روستای حجت آباد دیده به جهان گشود تحصیلات ابتدائی را در روستای خود گذرانید و با جدیت تمام تحصیلاتش را تا حد دیپلم ادامه داد وی از همان ابتدا دوستدار قرآن و عترت بود . به جلسات قرآن و نوحه خوانی علاقه وافر داشت و همیشه در مراسم عزاداری سالار شهیدان و دیگر مجالس مذهبی شرکت می نمود .

با شروع انقلاب اسلامی در راهپیمائیها و تظاهرات شرکت فعال داشت و شعارهای انقلابی تهیه و پخش می کرد پس از تشکیل بسیج به فرمان معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) . مسئولیت عملیات و آموزش عقیدتی و نگهبانی پایگاه را بر عهده داشت تا آنکه استکبار جهانی توسط نوکر خود صدام جنگ را آغاز نمودند وی نیز پس از دوره های آموزشی رزمی و بهداری چندین مرتبه عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد مسئولیت وی امدادگری بود و در بهداری منطقه به خدمت و انجام وظیفه مشغول بود تا اینکه  در تاریخ ۱۳۶۳/۱/۱۵ پس از مدتها رشادت و دلاوری به هنگام پاکسازی منطقه عملیاتی در منطقه عمومی کردستان و  درهنگام درگیری با گروهکهای ضد انقلاب ، بر اثر اصابت گلوله دشمن به آرزوی دیرینه خود رسید . جنازه پاک و مطهرش در ۱۳۶۳/۱/۲۸ بر دوش امت حزب الله  طبس تشیع و در محل گلزار شهدای دشتغران به خاک سپرده شد .

قبای سرخ  شهادت به  قامتت زیباست         هماره در پی این افتخار بودی تو

 

گزیده ای از وصیت نامه شهید

« پیامم به شما ملت عزیز این است که قدر این امام را بدانید به خدا سوگند فقط رهبریهای امام است که ما را پیروز می گرداند امام را تنها نگذارید که بعدش شکست است وحدت خود را حفظ کنید با کمبودها بسازید و ای محتکران و گرانفروشان از شما نمی گذرم چون ضربه های اسفناک به اسلام وارد می آورید»

آری ای شهید بزرگوار ای محمدی عزیز در بهشت برین آسوده خاطر باش که ملت ما راه سرخ شما را تا نهایت قدرت ادامه خواهد داد تا آخرین نفر و آخرین نفس و آخرین مسلمان و شیعه ایرانی تا سپردن پرچم حکومت به دست مهدی موعود (عج) انشاءالله

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=951

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید احمد محمدی”

قالب وردپرس