»نهج البلاغه:
شهید احمد مهرایی

12 تیر 1397

شهید احمد مهرایی

نام پدر: غلامرضا

تاریخ شهادت: ۱۳۶۲/۳/۲۴

کسانی که زندگی دنیا را به آخرت فروخته‏ اند، باید در راه خدا پیکار کنند!و آن کس که در راه خدا پیکار کند، و کشته شود یا پیروز) گردد، پاداش بزرگی، به او خواهیم داد.

زندگی نامه

به معنای واقعی کلمه عاشق شهادت بود می توان گفت او بارها شهید شده بود، خون جوشان و خداجویش، انرژی عظیمی از  ایثار در خویش می گرداند.گویا خدا او را برای مبارزه و استقامت آفریده بود، یک لحظه آرام نداشت، در شوقی شگفت و باور نکردنی غوطه می خورد. گویا یک لحظه آرامش و نظاره کردن را گناه بزرگی می دانست و حتی در این رنج هرگز به گستردگی نیرو و رفعت توان بدنی خویش نمی نگریست.

روحش پاره آتش مهار شده ای بود که هر لحظه می خواست قفس خویش را بسوزاند، شیری در قفس تنش گرفتار بود، کرنش با شکوه این پیشرفته رامی شد در ارتعاش صدایش ، حرارت گفته هایش در نیروی فعال و دائم در حرکت پیکرش دریافت.

موجودی بی قرار بود که هر لحظه شوق پرواز به سوی ابدیت ، تن جوانش را به پیچ و تابی دلپذیر می کشید. مرغ مهاجری بود که برای گذر از اقیانوس مواج ، هر دم بال می گشود. به آهوئی در بند مانده می مانست که چشم های عاشقش به جنگل انبوه آزاده دوخته شده بود و سر به قفس می کوبید.

روانش نمی توانست در قالب آرام بماند ، «قالبش داشت از قلب سبکتر می شد. نام او احمد بود که در سال ۱۳۴۴ در تهران دیده به روشنی وجودش گشود. دوران طفولیت را نزد خانواده گذراند و پای به دبستان نهاد ، تحصیلات مقطع راهنمایی را با موفقیت سپری کرد و به علت علاقه به رشته های فنی به هنرستان رفت. در همین ایام برای فراگیری دوره های رزم در بسیج شمیرانات نام نویسی کرد تا همیشه به عنوان سربازی آمـاده به خـدمت بوده و در صورت نیـاز از انقـلاب و ارزش های آن بتواند دفاع نماید. سرانجام او به همراه دیگر دلیر مردانی از بسیج به سقز اعزام شد و با خود فروختگانی که رویای جداسازی کردستان را در سر می پرورانند به مبارزه ای بی امان پرداخت . مدتی با دل شوریده و آرزومند جنگید تا در نهایت به آرزوی دیرینه ی خویش رسید و در تاریخ ۱۳۶۲/۳/۲۴ بر اثر شکنجه ی مزدوران بیگانه سرو قامت خداییش از پای درآمد .

در خون مطهر خویش غسل شهادت کرد و خط بطلان بر صحیفه ی سیاه ابلیس صفتان انسان نما کشید .

«جاودانه باد شادمانی لقاء محبوبش که رهگشای راه گم کردگان نسل ماست»

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=999

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید احمد مهرایی”

قالب وردپرس