»نهج البلاغه:
شهید احمد وفابخش

12 تیر 1397

شهید احمد وفابخش

نام پدر: محمد حسین

تاریخ شهادت: ۱۳۶۲/۱/۲۲

هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان، زنده ‏اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‏شوند ( آل عمران۱۶۹)

زندگی نامه

در شهر عطر مرکبات و بهار نارنج « طبس » به سال ۱۳۴۳ ، در خانواده ای پای بند به دین و مذهب دیده ی معصومانه به روشنای هستی گشود.

هوش شرسار او سبب ساز این امر گردیدکه تحصیلات ابتدائی تا پایان مقطع  متوسطه را با موفقیت و جدیت به پایان رساند . وقتی باغهای انقلاب اسلامی به بهار نشست و شکوفه های آزادی شکفتند ، او یکپارچه فعالیت و تلاش بود ، گویا به دروازه های بهشت موعودش رسیده است. به شوق خدمت به عضویت انجمن اسلامی دانش آموزان که در شهرستان طبس نهالی نورس بود ، در آمد ، و در جهت رشد و استحکام آن بی دریغانه کوشید .

همگام با انقلاب ، از همان نخستین گامها ، حضور پرتکاپو داشت ، وقتی که کافران عفلقی به خاک پاک ایران اسلامی حمله کردند و چون سیلی ویرانگر به سوی غرب و جنوب هجوم آوردند . و قصد شان رخنه تا قلب سرزمین مقدس اسلامی بود ، در این هنگامه او نیز مانند دیگر سربازان امام امت ، پس از فراگیری فنون رزم در بسیج ، به سوی جبهه ها شتافت و نبردی بی امان با متجاوزان آغاز کرد . او چهار بار به جبهه ها عزیمت کرد ، سرانجام پس از پنج ماه و نوزده روز تلاش و مبارزه با دست نشاندگان اجنبی به روز ۱۳۶۲/۱/۲۲ در عملیات والفجر یک به دیدار خداوند شتاف. دست تقدیر الهی ، آن روح مشتاق و تن آماده را ، از شهرستان طبس ، بر آورد و چون لاله ای خونین و ماندگار بر خاک های منطقه شرهانی کاشت. پیکر پاکش پس از یازده سال به وطن انتقال یافت و پس از تشییع باشکوه بر دوش مردم شهید پرور طبس ، در جوار مرقد مطهر زاده موسی الکاظم علیه السلام در انوار الهی آرمید.

‹ رحمت ابدی پروردگار بر او باد ›

در گلستان شهادت باغبان پیرما                 با ورق های شهادت فال پیروزی گرفت

بس که با خاک شهیدان لاله می رقصید خوش      رگ رگ جان های ما را شوق مرموزی گرفت

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1057

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید احمد وفابخش”

قالب وردپرس