»نهج البلاغه:
شهید اسحق نجفی

12 تیر 1397

شهید اسحق نجفی

نام پدر: قاسم

تاریخ شهادت : ۱۳۶۱/۴/۲۷

آنان که ایمان آوردند و از وطن خود مهاجرت کردند ودر راه خدا جهاد نمودند ، آنان امیدوار و منتظر رحمت خدا باشند که خدا بر آنها بخشاینده ومهربان است.

زندگی نامه

اسحاق نجفی در سال ۱۳۳۰ در خانواده ای متدین و معتقد به اسلام در روستای کوچک قاسم آباد یَخاب از توابع بخش دستگردان طبس دیده به جهان گشود. از آنجا که عشق و ارادت به اهل بیت به ویژه آقا اباعبدالله الحسین (ع) از همان کودکی در وجودش شعله ور بود در سنین۶ یا ۷ سالگی در معیت پدر و مادر گرامی خود به زیارت کربلای معلا و عتبات عالیات و نجف اشرف مشرف گردید و گویا در همان کودکی در کنار ضریح اباعبدالله الحسین(ع) و شهدای کربلا عهد بسته بود تا رهرو واقعی شهدا و ادامه دهنده رسالت آنها باشد. پس از بازگشت از زیارت همزمان با آغاز سال تحصیلی در مقطع ابتدایی مشغول گردید. ولی به علت عدم استطاعت مالی و عدم وجود زمینه مناسب جهت ادامه تحصیل در سال چهارم ابتدایی ترک تحصیل نمود و در همان سنین کودکی از نعمت پدر محروم گردید. در سن ۱۵ سالگی به خاطر امرار معاش خانواده و کار به تهران عزیمت نمود و پس از چند سالی در معدن قلعه زری بیرجند مشغول به کار گردید. چون انسانی مذهبی و دارای روحیات انقلابی و حق گرا بود از معدن اخراج شد و به ناچار به عشق آباد برگشت ، همزمان با اوج گیری حرکت های انقلابی و به پیروی از روحانیت پیرو خط امام وارد صحنه های انقلابی و ضد طاغوتی گردید. همزمان با تأسیس کمیته انقلاب اسلامی با عضویت پاسدار افتخاری مشغول به خدمت شد ولی بعد از چند صباحی با تأسیس جهاد سازندگی وارد عرصه کار و تلاش در جهاد سازندگی عشق آباد گردید.

روحیه ی خستگی ناپذیر اسحاق در راستای کمک رسانی به مردم روستاها به ویژه روستاهای محروم و مستضعف یخاب زبانزد خاص و عام گردید و به قول یکی از جهادگران ، اسحاق همیشه چون سربازی آماده بود برای خدمت به میهن اسلامی به ویژه محرومین و هرگز در انجام خدمت لحظه ای کوتاهی نکرد. در مقابل افراد مستمند احساس مسئولیت می کرد به نحوی که تا قبل از شهـادت موفق شد چند نفـری را با هزینه خـود به زیـارت علـی بن موسـی الرضا (ع) ببرد. جنگ که شروع شد او علاقه ی شدیدی به حضور در جبهه پیدا کرد ولی مسئولین جهاد بر حسب نیاز منطقه موافقت نمی کردند ولی سرانجام برای اولین و آخرین بار در تابستان سال ۱۳۶۱ به جبهه های جنوب اعزام گردید و بعد از چند صباحی در حین انجام مأموریت در کرخه به تاریخ ۱۳۶۱/۴/۲۷ دعوت حق را لبیک گفت. پیکر پاک این جهادگر عزیز پس از شهادت در شهرستان طبس و بخش دستگردان تشییع گردید و در گلزار شهدای عشق آباد به خاک سپرده شد. از این شهید دو فرزند پسر به یادگار مانده است.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1024

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید اسحق نجفی”

قالب وردپرس