»نهج البلاغه:
شهید امرالله یعقوبی

12 تیر 1397

شهید امرالله یعقوبی

نام پدر: رجب

تاریخ شهادت: ۱۳۶۳/۷/۱۸

مؤمنان مردانی هستند که بر سرآمد عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده ‏اند بعضی پیمانش خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند; و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمانش خود ندادند.

زندگی نامه

و مگر «حسین(ع)» در هنگامه عاشورا این پیام رسا را از گلوی سوزانش به ژرفای تاریخ نرسانده بود که: ای فرزندان مادران و پدران کریم بردبار باشید و صبر پیشه کنید مرگ و شهادت برای شما پلی است که شما را از رنجها و سوزها به بهشت گسترده می‌رساند و نعمتهای ابدی را نصیبشان می‌کند. کدام یک از شما غمگین می‌شود که از سیه چال زندان به قصری با شکوه انتقال یابد؟ و مگر نمی‌دانید که دشمنان شما با همین مرگ از قصرها به قعر زندان و آتشگاه رنج و عذاب فرو می‌غلتند؟

شهید امرالله یعقوبی در سال  ۱۳۴۴ در روستای فهالنج بدنیا آمد وی در خانواده ای روستایی و مستضعف دوران کودکی را سپری کرد ، به علّت فقر مالی پدرکه حاصل یکی از خیانت های رژیم منحوس پهلوی به روستاها بود  نتوانست به تحصیلات ادامه دهد ولذا برای تامین مایحتاج خود و خانواده اش به کار و تلاش پرداخت .

شهید یعقوبی به علّت علاقه ی وافر به خدمت در جبهه های حق علیه باطل زودتر از موعد مقرر با رضایت پدر عازم خدمت سربازی گردید و با عشق و علاقه به اسلام و انقلاب راهی کربلای ایران شد تا به فرمان امام خمینی(ره) جامه عمل بپوشاند .

پس از مدّتی حضور مؤثّر در جبهه در تاریخ ۱۳۶۳/۷/۱۸  در منطقه « موسیان میمک » بر اثر اصابت ترکش خمپاره شهادت را بر گزیده تا پرچم قیام حسین( ع) در اهتزاز بماند، او در خونش شناور گردید تا ایران و ایرانیان در پناه و پیمان آیین نبوی تن به ذلّت و خواری ندهند. او رفت تا ما بمانیم و ببالیم ، او چشمهایش را بست تا ما چشمهایمان را بگشاییم و غبار غربت و غفلت از دامان ایمان و قرآن بزداییم ، از یاد نبریم که زندگی را مرهون غیرت شهید یعقوبی هستیم او رفت و وجودش را از غبار غفلت و گمراهی پیر است او از غیور مردان غرور آفرینی است که به جنگ با نفس و تجاوز و نیرنگ بر خاست روح پاکش را به شهادت آراست و سرانجام با جامه ی وصل در کف ، پای کوبان و دست افشان به جوار رحمت حضرت رحمان شتافت .

‹ سبزترین درودهایمان نثار روح پاکش باد›

آفرین باد شما را که چه خونین خواندید                 سطر سطر سخن معرفت از دفتر عشق

دستتان مأمن خورشید سحرگاهان باد           که زند بوسه صد مهر به آن رهبر عشق

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1063

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید امرالله یعقوبی”

قالب وردپرس