»نهج البلاغه:
شهید امرالله یعقوبی

۱۲ تیر ۱۳۹۷

شهید امر الله یعقوبی
نام پدر: رجب
ولادت: ۲۰/۱۰/۱۳۴۴
شهادت: ۱۸/۷/۱۳۶۳
محل شهادت: موسیان
مزار: گلزار شهدای روستای فهالنج

فَلْیقَاتِلْ فِی سَبِیلِ اللّهِ الَّذِینَ یشْرُونَ الْحَیاهَ الدُّنْیا بِالآخِرَهِ وَمَن یقَاتِلْ فِی سَبِیلِ اللّهِ فَیقْتَلْ أَو یغْلِبْ فَسَوْفَ نُؤْتِیهِ أَجْرًا عَظِیمًا ﴿٧۴نساء﴾
کسانی که زندگی دنیا را به آخرت فروخته‌اند، باید در راه خدا پیکار کنند! و آن کس که در راه خدا پیکار کند، و کشته شود یا پیروز گردد، پاداش بزرگی به او خواهیم داد
زندگی‌نامه
مگر «حسین علیه السلام » در هنگامه عاشورا این پیام رسا را از گلوی سوزانش به ژرفای تاریخ نرسانده بود که: ای فرزندان، مادران و پدران کریم، بردبار باشید و صبر پیشه کنید، مرگ و شهادت برای شما پلی است که شما را از رنجها و سوزها به بهشت گسترده می‌رساند ونعمت‌های ابدی را نصیب‌شان می‌کند. کدام یک از شما غمگین می‌شود که از سیه‌چال زندان به قصری با شکوه انتقال یابد؟ مگر نمی‌دانید که دشمنان شما با همین مرگ از قصرها به قعر زندان وآتشگاه رنج و عذاب می‌غلتند؟
روزی که امرالله یعقوبی دربیستمین روز از دی ماه سال ۱۳۴۴ در روستای فهالنج بدنیا آمد هیچ کس تصورش هم نکرد که این طفل نو رسیده روزی بزرگ شود و خونش برای دفاع از اسلام وانقلاب بر زمین ریخته شود. امرالله در خانواده‌ای روستایی و مستضعف دوران کودکی را سپری کرد و به علّت فقر مالی پدرکه حاصل یکی از خیانت‌های رژیم منحوس پهلوی به روستاها بود نتوانست به تحصیلات ادامه دهد ولذا برای تامین مایحتاج خود و خانواده‌اش به کار و تلاش پرداخت.
او دوشادوش پدر کار می¬کرد و برای روزی حلال از هیچ کوششی دریغ نمی¬کرد، همیشه رضایت پدر و مادر را بر رضایت خودش ترجیح می¬داد و این رضایت والدین باعث شد که خداوند شهادت را روزی او کرده و برای شهر و دیار و خانواده¬اش باعث افتخار شود.
امرالله به علّت علاقه‌ی وافری که به خدمت در جبهه‌های حق علیه باطل داشت زودتر از موعد مقرر و با رضایت پدر عازم خدمت سربازی گردید و با عشق و علاقه به اسلام و انقلاب راهی کربلای ایران شد تا به فرمان امام خمینی «ره» جامه عمل بپوشاند.
پس از مدّتی حضور مؤثّر در جبهه در تاریخ ۱۸/۷/۶۳ در منطقه«موسیان میمک » براثر اصابت ترکش خمپاره شهادت را بر گزیده تا پرچم قیام حسین «ع» در اهتزاز بماند، او در خونش شناور گردید تا ایران و ایرانیان در پناه پیمان و آیین نبوی تن به ذلّت و خواری ندهند. او رفت تا ما بمانیم و ببالیم، او چشمهایش را بست تا ما چشم‌هایمان را بگشاییم و غبار غربت غفلت از دامان ایمان و قرآن بزداییم.
پیکر پاکش پس از انتقال به طبس و تشییع با شکوه توسط مردم قدر شناس و ولایت¬مدار به زادگاهش روستای فهالنج انتقال داده و به خاک سپرده شد.
‹سبزترین درودهایمان نثار روح پاکش باد›

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1063

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید امرالله یعقوبی”قالب وردپرس
پایگاه اطلاعاتی شهدای طبس We would like to show you notifications for the latest news and updates.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها