»نهج البلاغه:
شهید برات الله شریفی

10 تیر 1397

شهید برات الله شریفی

نام پدر: الله بخش

تاریخ شهادت : ۱۳۶۲/۷/۱۲

آنان که ایمان آوردند و ازوطن خود مهاجرت کردند ودر راه خدا جهاد نمودند ، آنان امیدوار ومنتظر رحمت خدا باشند که خدا بر آنها بخشاینده ومهربان است.

زندگی نامه

برات الله شریفی در سال ۱۳۴۳ در یک خانواده مستضعف و کشاورز اما عاشق ائمه اطهار(ع)  مومن و فداکار چشم به جهان گشود. دوران کودکی او در دامن مادری زحمتکش که دوش به همراه شوهرش در امور کشاورزی و دامداری کار می کرد سپری نمود شش ساله که شد علاقه ی والدین به سواد آموزی باعث شد که نامش را در دبستان روستای کریم آباد بنویسند. لذا برات الله دوره ابتدایی را با موفقیت پشت سر گذاشت و جهت تداوم تحصیل وارد مدرسه راهنمایی عشق آباد گردید اما در همان شرایط اراده خداوند بر آن قرار گرفت که از نعمت پدر محروم گردد. لذا فوت پدر و فقر مالی حاکم بر خانواده برات الله را مجبور ساخت که تحصیل را رها نموده و برای تأمین مایحتاج زندگی خود و خانواده اش به کار و کارگری در امور ساختمانی بپردازد. و کمکی باشد برای اقتصاد خانواده که به سرپرستی مادرش اداره می شد.

مدتی در زادگاه خود و سپس تا چند ماه قبل از رسیدن به سن سربازی در تهران به کار مشغول گردید. اما عشق و علاقه او به امام امت و انقلاب اسلامی که با حضور مستمر خود در راهپیمایی های اول انقلاب و بعد از آن در مراسم مذهبی و انقلابی به نمایش گذاشته بود باعث شد که قبل از فرا رسیدن خدمت سربازی علی رغم مشکلات فراوان خانواده آنها را متقاعد سازد و به بهانه انجام وظیفه عمومی خود را به سپاه پاسداران معرفی و از طریق سپاه به جبهه های حق علیه باطل اعزام گردد. پس از کسب رضایت مادر از طریق سپاه به منطقه ای در سنندج اعزام گردید.

بعد از گذشت سه ماه تصمیم می گیرد که برای تجدید دیدار با خانواده خود چند روزی از مرخصی استفاده کند. ولی بعد از دریافت مرخصی اطلاع می دهند که بنا به درگیری شدید در محور عملیاتی ، هم رزمانت احتیاج به کمک دارند.

او بلافاصله از مرخصی منصرف و به عنوان کمک تیربارچی به سمت محور عملیاتی حرکت می کند و در همان درگیری این سرباز رشید اسلام با قلبی سرشار از ایمان و عشق به خدا در مورخه ۱۲/۷/۶۲ به دیدار معبود می شتابد.

پیکر پاک این سرباز دلاور اسلام پس از چند روز از شهادت با انتقال به بخش دستگردان طی یک تشییع جنازه با شکوه بر دوش امت خداجوی منطقه دستگردان در روستای کریم آباد به خاک سپرده شد.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=713

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید برات الله شریفی”

قالب وردپرس