»نهج البلاغه:
شهید جاویدالاثر عباسعلی مهرائی

12 تیر 1397

شهید جاویدالاثر عباسعلی مهرائی

نام پدر: بمانعلی

تاریخ شهادت: ۱۳۶۷/۳/۲۱

آنان که ایمان آوردند و از وطن خود مهاجرت کردند و در راه خدا جهاد نمودند ، آنان امیدوار و منتظر رحمت خدا باشند که خدا بر آنها بخشاینده ومهربان است.

زندگی نامه

عباسعلی در فصل شکوفه و گل ، در میان عطر بهار نارنج، در فروردین ماه ۱۳۴۲ در روستای اکبر آباد شهرستان طبس در خانواده ای متدین و  کشاورز چشم به جهان گشود. هنوز کودکی شش ساله بیش نبود که از وجود مهر مادر محروم گردید.

عباسعلی تحصیلات ابتدائی خود را در روستای جوخواه و سپس دوره متوسطه را بخاطر ذوق و علاقه ای که به علم و دانش داشت با طی مسافتی طولانی ، در طبس به پایان رساند و در همان حال در کنارآموختن ، در امر کشاورزی و دامداری به خانواده اش کمک می کرد.

شهید مهرائی در دوران قبل از انقلاب در مجالس مذهبی و راهپیمایی ها شرکت می نمود و بعد از پیروزی انقلاب نیز عضو پایگاه مقاومت بسیج سلمان فارسی جوخواه بود و حضوری فعال و سبز در این صحنه مردمی داشت. همچنین از طرف خانه بهداشت روستا و جهاد سازندگی به یاری مصدومان و درماندگان می شتافت واز هیچ کمکی دریغ نمی نمود.

وی در سال ۱۳۶۵ خود را جهت انجام خدمت مقدس سربازی آماده ساخت و به جمع رزمندگان  لشکر ۷۷ ثامن الائمه(ع) ، در جبهه های عملیاتی فکه و اندیمشک پیوست. در آخرین روزهای پایانی خدمت مقدسش ، در تاریخ ۱۳۶۷/۳/۲۱ درحالی که عهده دار سرپرست گروه عملیاتی بود جاوید الاثر گردید.

سر انجام پس از شانزده سال همانطور که در فصل بهار روییده بود غنچه جسمش نیز در همین فصل پر پر گردید ودر تاریخ ۱۳۸۳/۲/۸ همزمان با سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) روح و روان مقدس و پاکش بر دوش مردم شهید پرور شهرستان طبس تشییع و در گلزار شهدا و در جوار بارگاه ملکوتی حضرت حسین ابن موسی الکاظم علیه السلام آرام گرفت.

‹ روحش شاد و راهش پر رهرو باد. ›

کشته مخوان به تیغ ، شهیدان عشق را           این روز مرگ نیست که روز ولادت است

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1003

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید جاویدالاثر عباسعلی مهرائی”

قالب وردپرس