»نهج البلاغه:
شهید حجت نجفی

12 تیر 1397

شهید حجت نجفی

فرزند : محمود

تاریخ شهادت : ۱۳۷۷/۲/۲۳

و به آنها ! که در راه خدا کشته می‏ شدند. مرده نگویید! بلکه آنان، زنده‏ اند،ولی شما نمی‏فهمید؟

زندگی نامه

رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران در پیامی خطاب به خانواده‌های شهدا و اسرا و مفقودین می‌فرماید: شهادت در راه خداوند چیزی نیست که بتوان آن را با سنجشهای بشری و انگیزه‌های عادی ارزیابی کرد و شهید در راه حق و هدف الهی را نتوان با دیدگاه امکانی به مقام والای آن پی برد که ارزش عظیم آن معیاری الهی و مقام والای این دیدی ربوی لازم دارد و نه تنها دست ما خاک نشینان از آن  و این کوتاه است که افلاکیان نیز ازراه یافتن به کنه آن عاجزند چه که آنها از مختصات انسان کامل است و ملکوتیان با آن مقام اسرار آمیز فاصله‌ها دارند قلم اینجا رسید و سر بشکست و ما بازماندگان و عقب افتادگان در آرزوی آن و این باید روز شماری کنیم و حسرت شهادت و شهید و شهید پروران این چنانی را که با ایثار ثمره حیات خود عاشقانه به این شهیدان شاهد افتخار می‌کنند به گور بریم و از شجاعتهای بی‌نظیر شهیدان و دوستان اسیر و مفقودشان و آسیب دیدگان و اشتیاق زائدالوصف اینان برای بازگشت به میدان شهادت احساس خجلت و حقارت کنیم.

این برخاسته از کویر ، دلش به گستردگی کویر و روحش به التهاب روزهای گرم سرزمین زادگاهش بود. انسان با حجتی بود که صداقت روان و ظرافت بیان را همراه داشت. در طبس ، عروس کویر ایران به سال ۱۳۵۶ دیده ی معصوم به جهان گشود.

خانواده ی مذهبی او، نخستین تجربه های کودکی او را با مفاهیم مذهبی پیوند زدند، و روح پاک کودکانه اش را علاقه مند به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بار آوردند.

سال های کودکی و دوره ابتدایی را در آرامش کویری زادگاهش به سر آورد و پس از آن به دلیل تلاش برای امرار معاش خانواده از ادامه تحصیل صرف نظر کرد.

سادگی و تواضع و خلوص ، در همه ی ابعاد زندگیش مشهود بود، ژرفای روح، وسعت صدر، گنجایش خدا داد و خلوص در تقوی و عمل جزء ویژگی های حجت بود و او از جمله کسانی بود که همه ی خوبیها را، برای الله و در جفای سکوت و بی ریائی انجام می دهند.

چون پرنده ای آزاد، فصل های رویائی کوچکی را در فضای لطیف و باصفای موطنش سپری کرد و به دوران نوجوانی گام نهاد. اکنون آماده شده بود تا در راه حفظ و حراست از سرزمین پاک ایران و نشر و گسترش ارزشهای انقلاب جانفشانی کند و سپس لباس مقدم سربازی بر تن کرد و پس از فراگیری آموزش و فنون رزمی لازم در یگان نیروی هوائی مشغول خدمت شد. با عشق و امید مشغول کار بود تا سرانجام در سایت خاوران تهران به تاریخ ۱۳۷۷/۲/۲۳ جان شیدا، به شیدا کننده جانها سپرد و از حقارت خاک به رفعت افلاک عروج نمود . پیگر پاک او به عشق آباد منتقل و در آغوش خاک آرمید.

«جاودانگیش در مجلس ملکوتیان مبارک باد»

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1027

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید حجت نجفی”

قالب وردپرس