»نهج البلاغه:
شهید حسن غیبوئی

10 تیر 1397

شهید حسن غیبوئی

نام پدر: غلامحسین

تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۱۲/۲۸

و آنان که که در راه خدا ازوطن خود هجرت گزیده وکشته شدند یامرگشان فرا رسید البته خدا رزق و روزی نیکویی نصیبشان می گرداند و همانا خداوند بهترین رزق و روزی بخشیده است.

زندگی نامه

به سال (۱۳۴۴) در خانواده ای کشاورز در روستای اسماعیل آباد بخش دیهوک فرزندی دیده به جهان گشود. که مادرش زهرا و نام پدرش غلامحسین بود.

آنها این هدیه الهی خود را حسن نام نهادند گویا می دانستند او با پرواز الهی خود به سوی ملکوت حسن و زیبایی را مجسم خواهد نمود. این خانواده ی مذهبی برای باز نمودن افق های معرفت و شناخت در هفت سالگی او را به مدرسه فرستادند .

او تحصیلات خود را تا پایان مقطع ابتدایی ادامه داد. اما مشکلات اقتصادی باعث شد که درس و مدرسه را رها کند و در کنار پدر به دامداری و کشاورزی بپردازد . او جهت انجام خدمت سربازی از طریق سپاه پاسداران اعزام گردید .

پس از طی دوره ی آموزشی بعنوان آرپی جی زن تیپ الغدیر برای دفاع از میهن اسلامی به جبهه اعزام شد و مدت ۲۰ ماه جوانمردانه به دفاع از دین و میهن پرداخت تا اینکه بخاطر اصابت ترکش به ناحیه کمر مجروح شد و ۳۵ روز در بیمارستان اهواز بستری گردید.

او در این مدت اصرار داشت که خانواده اش از مجروحیتش مطلع نگردند. تا بتواند بار دیگر در جبهه حضور یابد. پس از بهبودی دوباره به جبهه بازگشت، که حضور او ، عشق او به شهادت، دلگرمی ای برای بسیجیان و همرزمانش بود.

اما گویا به او الهام شده بود که وقت پروازش فرا رسیده ، به همین دلیل قبل از آخرین اعزامش با همه اقوام و دوستانش خداحافظی نمود.

و خود نیز گفت که این آخرین دیدار ما خواهد بود. و اینچنین نیز شد و در تاریخ ۱۳۶۵/۱۲/۲۸ در حمله عراق به منطقه فکه بر اثر ترکش خمپاره به فیض عظیم شهادت نایل آمد پیکر پاکش در ششم خرداد ماه سال ۱۳۶۵ در طبس تشییع و در زادگاهش روستای اسماعیل آباد به خاک سپرده شد.

‹ روحش شاد ›

شهبازم و بر اوج نظر خواهم کرد        تا منزل خورشید گذر خواهم کرد

پروانه خون رنگ شهادت در دست     تا ساحت لامکان سفر خواهم کرد

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=808

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید حسن غیبوئی”

قالب وردپرس