»نهج البلاغه:
شهید حسن فاطمی

10 تیر 1397

شهید حسن فاطمی

نام پدر: علی

تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۱۲/۲۵

هرگز گمان مبر آنها که  در راه خدا کشته شده اند ، مردگانند، بلکه زنده‏ اند و نزد پروردگارشان روزی داده می‏شوند.

زندگی نامه

گلی که در صبحدم روز بیست و پنجم آذرماه ۱۳۴۶ در روستای تقی آباد بخش دستگردان با شکفتن خود فضای خانواده ای زحمتکش، صادق و با اخلاص را معطر کرد و به آن صفا و جلایی دیگر بخشید حسن نام گرفت. پدرش علی نقل می کرد که همزمان با تولد او خیر و برکت مضاعفی به خانواده رسید. هر مراسمی که برای ائمه اطهار(ع) برگزار می شد او جزو اولین ها بود که در مسجد و حسینیه حضور پیدا می کرد. تا جایی که مادرش نقل می کند خیلی از بزرگترهای روستای بژدغر که به اقتضای شغل پدرش و زندگی کشاورزی و کارگری ما در آنجا سکونت پیدا کردیم با رؤیت گفتار و کردار و رفتار حسن ، حسرت خورده و بیان می کردند که این چگونه بچه ای است که هرگاه به مسجد رفتیم او را در مسجد دیدیم! ارتباط مستمرش با خدا و مسجد و استفاده مکرر از احادیث و آیاتی که بر منابر توسط خطباء و روحانیت نقل می شد باعث گردید تا نوجوانی وارسته ، خوش اخلاق و مهربان پرورش یابد و محبوب پیر و جوان محل گردد. تحصیلات ابتدایی خود را در روستاهای بژدغر و میان آباد سپری کرد و جهت تداوم آن در مدرسه راهنمایی عشق آباد مشغول به تحصیل شد.

با این که سن کمی داشت ولی با شنیدن ندای استبداد ستیزی مردم ایران ، به رهبری امام خمینی (ره) در راهپیمایی های مردم بخش دستگردان فعالانه شرکت نمود. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تأسیس بسیج به عضویت بسیج درآمد و در حد وقت و توانی که داشت با عشق و علاقه در بسیج حضور پیدا کرد. هنوز طعم خوش آزادی را تازه چشیده و سرخوش بود که تجاوز وحشیانه صدام به خاک پاک کشورمان خون غیرت را در رگ هایش همچون هزاران هزار ، نوجوان و جوان دیگر به جوش آورد. لذا در مورخه ۶/۹/۱۳۶۱ در حالی که هنوز تحصیلات راهنمایی را تمام نکرده بود مهیای رفتن به جبهه گردید اما سن کم و جسم کوچک ، روح بزرگش را یاری نداد و باعث گردید که حسن را از شهرستان برگشت دهند، ولی همزمان با این که در سال اول دبیرستان مشغول به تحصیل بود دوباره رفتن به جبهه و پاسخ به ندای رهبر محبوبش را بر همه چیز دیگر مقدم دید و بی هیچ تردیدی اسب همت را زین کرد و همراه با خیل عظیم بسیجیان در۱۸/۱۰/۱۳۶۳عازم جبهه گردید. در لشکر پنج نصر خراسان در تیپ جوادالائمه(ع) سازمان دهی و در منطقه ای مشهور به سایت در جنوب کشور آموزش های لازم نظامی را برای دفاع کسب کرد و سرانجام جهت انجام یک عملیات بزرگ علیه دشمن بعثی آماده گردید ودر عملیات یا فاطمه الزهرا (س) پیشانی او هدف تیر سمینوف قرار گرفت و به شهادت رسید.

نزدیک به ده سال چشمان مادرش به انتظار دیدن سیمای خندان او لحظه ها را شمرد و اشک ریخت تا این که در اسفندماه ۱۳۷۳ پیکر پرپر شده او را همراه با همرزم شهیدش محمدرضا معقول به شهرستان انتقال داده و پس از تشییع جنازه از عشق آباد تا روستای میان آباد در کنار یکدیگر به خاک سپرده شدند .

گزیده ای از وصیت نامه شهید

…… برای این که دستور خدا و پیامبرانش را اجرا کنم پا به این سرزمین نهادم و قلم از بیان عواطف و احساسات پاک و آگاهانه قاصر است. اما قطرات اشکم حکایتی دیگر و دلم شور و شوق دیگری دارد. که جز با زیارت کربلای حسین(ع) و به پیروزی رسیدن نهایی انقلاب و با شهادت آرام نمی گیرد .

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=817

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید حسن فاطمی”

قالب وردپرس