»نهج البلاغه:
شهید حسن محمدیان

12 تیر 1397

شهید حسن محمدیان

نام پدر: غلامحسین

تاریخ شهادت  : ۱۳۶۵/۱۰/۲۷

…..آنها که در راه خدا هجرت کردند،واز خانه های خود بیرون رانده شدند،ودر راه من آزاردیدند،وجنگ کردند وکشته شدند، سوگند یاد می کنم، که گناهان آنها را می بخشم وآنها را دربهشتهائی که زیر درختان آن نهرها جاری است، وارد می کنم این پاداشی است از طرف خداوند، وبهترین پاداشها نزد پروردگار است.

زندگی نامه

روستای همت آباد طبس دردی ماه ۱۳۴۶  شاهد تولد فرزندی بود که برای کشور واسلام ضمن رشادت های فراوان جانش را نیز تقدیم ودرخت نونهال انقلاب را آبیاری کرد .

روزی که این هدیه الهی دیده به جهان گشود ،همه درانتظار بودندکه چه نامی رابرایش انتخاب خواهند کرد ! به زودی این انتظاربه پایان رسید و ارادت به اهل بیت عصمت وطهارت باعث شد نام زیبا ی حسن را برایش انتخاب کنند

براستی این چه حکمتی است که بیشترین شهدای ما روستازادگانی با اخلاص وفداکار هستند که درعین مشکلات ، رضایت خدارا برهمه چیز ترجیح داده و با عشق وعلاقه وآگاهی بهترین سرمایه خودرا که جوانانشان بود تقدیم انقلاب کردند . خوشا بحالشان که خداوند چنین توفیقی را به آنان عنایت فرمود .

حسن نیز یکی دیگراز  این روستا زادگانی است که در خانواده های روستایی که صداقت واخلاص درآن به عینه دیده میشود پا به این جهان فانی گذاشت. نام پدرش غلامحسین و نام مادرش خاور بود. در هفت سالگی راهی مدرسه شد و تحصیلاتش را تا پایان دوره ی ابتدایی ادامه داد. ولی فقدان مدرسه راهنمایی در روستا ، باعث شد که نتواند ادامه تحصیل دهد. و همدوش پدر به کشاورزی و دامداری پرداخت.

در راهپیمائیها و مراسم مذهبی شرکت فعال داشت. او برای دفاع از انقلاب بعنوان پاسدار افتخاری ، به عضویت سپاه در آمد. و به پاسداری از ارزشهای انقلاب پرداخت. و پس از طی دوره های آموزشی به جبهه اعزام شد. و در تیپ ۲۱ امام رضا علیه السلام در گردان کوثر رزمنده ای دلیر بودسرانجام مرغ روحش در ۱۳۶۵/۱۰/۲۷ در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه بر اثراصابت ترکش به پرواز در آمد. و به ملکوت اعلی پیوست. پس از تشیع جنازه باشکوه درزادگاهش بخاک سپرده شد.

‹ روحش شاد ›

شهیدا بانگ« هل من ناصرت » موجی است آتشناک ، که چون خون در عروق آفرینش ، بی امان جاری است

گزیده ای از وصیت نامه شهید

« خدایا من خطی را انتخاب نمودم که حسین (ع) انتخاب نمود. و بسوی تو می آیم و این آواز را سر می دهم . رضایم برضائک و تسلیم لأمرک ، خدایا هر چه می خواهی بر سر من بیاوری ، بیاور ، چون من راهم را انتخاب نمودم. از شما امت حزب الله می خواهم پشتیبان و مدافع انقلاب اسلامی باقی بمانید، تا به سعادت برسید. »

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=960

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید حسن محمدیان”

قالب وردپرس