»نهج البلاغه:
شهید حسین شکوهی

10 تیر 1397

شهید حسین شکوهی

نام پدر: ابراهیم

تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۱/۱۶

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آورده،پس ار آن هیچگاه شک به دل راه ندادند ودر راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند،ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگی نامه

درشهریورماه سال ۱۱/۶/۴۸ و درشهری که ملائک برای زیارت ثلاله پاک رسول الله ، امام عاشقان ویار مستضعفان حضرت امام رضا (ع) صف می کشند ، نوزادی دیده به جهان گشود که نامش را حسین نهادند، او از همان دوران کودکی ودردامان پرازمهرمادرش باشرکت درمجالس سروروسالارشهیدان اشک به شیر آغشته مادرش را می مکید وروزبروز که بزرگترمیشد آتش عشق حسینی دردلش شعله ورترمی شد چهره آرام و معصومانه وپراز صفا وصداقتش همه را جذب خود می کرد او تحصیلات خود را تا سال سوم متوسطه در رشته تجربی  با جدیت تمام ادامه داد. بطوریکه جزء شاگردان ممتاز دبیرستان شهید نواب صفوی بود. علاقه زیادی به خواندن قرآن و تدبّر درآیات روحبخش الهی داشت. و دیگران را نیز به این امر تشویق می نمود. آنچنان علاقه ای به عضویت وشرکت در  بسیج داشت که از تمامی لحظات آن بهره می جست  به همین خاطر در دوران راهنمایی با وجود سن کم عضو پایگاه بسیج حضرت ابوالفضل (ع) شد. وقتی ندای ولی فقیه زمان آن امام راحل را شنید که فرمود امروز جنگ درراس اموراست احساس وظیفه کرد اوبخوبی می دانست که آن روز پرکردن جبهه ها ازرفتن به مدرسه واجب تر است لذا   با روحیه ای سرشار از شوق و خدمت  پس از طی مراحل آموزش بسیج راهی جبهه شد و در خط مقدّم منطقه عملیّاتی فاو در سِمَت آرپی جی زن  در لشکر ۲۱ امام رضا (ع) به دفاع از کیان میهن اسلامی  مشغول شد . مدّت حضور او در جبهه پنج ماه  بیشتر نبود. اما روح اش پرواز به سمت و سوی ملکوتیان را به ماندن در میان زمینیان ترجیح داد و در ۱۷/۱/۱۳۶۵ درعملیات والفجر۸  به فیض عظمای شهادت نایل آمد. پیکر پاکش مدت پانزده سال بی نام و نشان ماند. تا اینکه پس از شناسایی  در روز دهم مرداد ماه سال۱۳۸۰ پیکر مطهرش در شهرستان طبس تشیع و در کنار بارگاه حسین بن موسی الکاظم علیه السلام به خاک سپرده شد.

‹ یادش گرامی ›

گزیده ای از وصیت نامه شهید

«یکتا معبودا، ای کاش چندین جان می داشتم ، تا در راهت فدا می کردم، چرا که جنگ بین اسلام و کفر و حق و باطل است و نهال اسلام تنها با خون آبیاری می شود .بارالها ، یکتا معبودا تو خودت می دانی که من آگاهانه وازروی بصیرت واختیار این راه را انتخاب کردم.  از امت حزب ا… می خواهم تا خط ولایت فقیه را که همان خط ائمه معصومین(ع) است پیشه کنند و با یاوه سرایانی که می خواهند امت اسلامی را از خط ولایت فقیه دور کنند با تمام وجود مبارزه کنند همیشه به یاد خون شهیدان باشند. »

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=719

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید حسین شکوهی”

قالب وردپرس