»نهج البلاغه:
شهید حسین فرحبخش

10 تیر 1397

شهید حسین فرحبخش

نام پدر: محمّد

تاریخ شهادت : ۱۳۶۲/۱/۲۲

خداوند مومنانی را که  مانند سد آهنین (همدست و پایدار) می جنگند، بسیار دوست می دارد.

زندگی نامه

در خانواده ای متدین و قناعت پیشه در روستای « خرو» ، از توابع طبس ، ۲/۲/۱۳۴۵، چشم به روشنای هستی گشود.

سالهای اول زندگی را در کوچه باغهای سرسبز زادگاهش با شور و نشاط کودکی سپری می نمود. در ۶ سالگی به شوق بالندگی و سواد آموزی عازم طبس گردیده ، و پای به دبستان گذاشت . تحصیلات ابتدائی و راهنمائی را با موفقیت در آن سامان گذراند.

این روستائی پاک دل ، قلبا“ به مذهب مهر می ورزید . تربیت دینی خانواده اش نیز در این شور و شعور یاور و مددکارش بود . در مجالس مذهبی ، به ویژه ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان فعالانه شرکت می کرد. با فعال شدن نهاد مردمی بسیج به منظور حفظ و حراست از ارزشهای انقلاب به عضویت این تشکیلات مردمی در آمد ، و به فراگیری فنون آموزش نظامی پرداخت . وقتـی کـار جنگ تحمیلی به درازا کشید و سرحدات ایران ماه ها شـاهد نبردهای حماسه ساز دلاوران اسلام بودند.

دل مشتاق او نیز طاقت ایستادگی نداشت. پس از گذراندن دوره های آموزش رزمی با جان بر کفان تیپ ۱۸ جواد الائمه (ع) به سوی جبهه ها بار سفر بست. مدت چهار ماه در مصاف با صدامیان ، مردانه جنگید .

او که قلب متجاوزین را بعنوان تک تیرانداز نشانه می رفت ، در یک یورش دلیرانه ، به روز ۱۳۶۲/۱/۲۲ در منطقه شرهانی ، عملیات « والفجر ۸ » سینه پر از شوق به شهادت او ، پذیرایی گلوله ها و ترکش های دشمن شد . در جویبار خون خویش وضوی عشق گرفت و به محراب شهادت به نمازی جاودانه بر خاست .

پیکر پاک او روز ۲۵/۱/۱۳۶۲ پس از تشییع بر دوش امت خداجو و همیشه در صحنه شهرستان به زادگاهش منتقل ، و به عنوان اولین شهید روستای « خرو » در آغوش خاک آرمید.

‹ غریق رحمت دائمی خداوند باد ›

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=826

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید حسین فرحبخش”

قالب وردپرس