»نهج البلاغه:
شهید حسین لطفی

11 تیر 1397

شهید حسین لطفی

نام پدر: رمضانعلی

تاریخ شهادت: ۱۳۸۱/۱۰/۲۶

آنها که ایمان آوردند،وهجرت کردند و با اموال و جانهایشان، در راه خدا جهاد نمودند، مقامشان نزد خدا برتر است و آنها به موهبت عظیم رسیده اند پروردگار آنها را به رحمتی از ناحیه خویش وخوشنودی وباغهای بهشتی که درآن نعمتهای جاودانه دارند، بشارت می دهد همواره و تا ابد در این باغها (و در لابلای این نعمتها) خواهند بود، زیرا نزد خداوند پاداش عظیم است.

زندگی نامه

رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران در پیامی خطاب به خانواده‌های شهدا و اسرا و مفقودین می‌فرماید: شهادت در راه خداوند چیزی نیست که بتوان آن را با سنجشهای بشری و انگیزه‌های عادی ارزیابی کرد و شهید در راه حق و هدف الهی را نتوان با دیدگاه امکانی به مقام والای آن پی برد که ارزش عظیم آن معیاری الهی و مقام والای این دیدی ربوی لازم دارد و نه تنها دست ما خاک نشینان از آن  و این کوتاه است که افلاکیان نیز ازراه یافتن به کنه آن عاجزند چه که آنها از مختصات انسان کامل است و ملکوتیان با آن مقام اسرار آمیز فاصله‌ها دارند قلم اینجا رسید و سر بشکست و ما بازماندگان و عقب افتادگان در آرزوی آن و این باید روز شماری کنیم و حسرت شهادت و شهید و شهید پروران این چنانی را که با ایثار ثمره حیات خود عاشقانه به این شهیدان شاهد افتخار می‌کنند به گور بریم و از شجاعتهای بی‌نظیر شهیدان و دوستان اسیر و مفقودشان و آسیب دیدگان و اشتیاق زائدالوصف اینان برای بازگشت به میدان شهادت احساس خجلت و حقارت کنیم.

در ۲۸ شهریور ماه ۱۳۶۱ مصادف با چهارم محرم الحرام در خانواده ای مذهبی در شهرستان طبس دیده به جهان گشود.

تحصیلاتش را از دبستان فردوسی شروع و دوران راهنمایی را در مدرسه شهید غلامی گذراند و در سال ۱۳۷۹  موفق به اخذ دیپلم از دبیرستان دکتر علی شریعتی شد. دوران متوسطه را در بسیج دانش آموزی فعالیت داشت . بعد از پایان تحصیلات دوره آرایشگری را طی کرده و موفق به کسب دیپلم آرایشگری نیز گردید. خانواده وی دوران سربازی اش را خریداری نمودند . مدتی را در شرکت زغال سنگ طبس سپری کرد.

لیکن با توجه به علاقه ای که به شغل نظامی داشت مراحل و آزمون های استخدامی مربوطه را در نیروی انتظامی با موفقیت به اتمام رسانید و در مرداد ۱۳۸۰ پس از طی دوره آموزی به استان سیستان و بلوچستان انتقال یافت و سرانجام در ۱۳۸۱/۱۰/۲۶ در حین سرکشی و مراقبت از چادرهای تحت امرش مورد اصابت گلوله اشرار مسلح و قاچاقچیان قرار گرفت و شربت شهادت نوشید.

روحش شاد

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=932

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید حسین لطفی”

قالب وردپرس