»نهج البلاغه:
شهید حسین نخعی

12 تیر 1397

شهید حسین نخعی

نام پدر: صادق

تاریخ شهادت: ۱۳۶۶/۲/۳

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آورده، پس ار آن هیچگاه شک به دل راه ندادند و در راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند، ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگی نامه

در سال ۱۳۴۵ بود که فضای خانه در روستای دیهشک طبس با گریه طفلی رونق بخشید که سالیان بعد از شهدای سرافراز کشورمان گردید.

نامش را حسین گذاشتند و چه زیبا ارادتش را به سرور و سالار شهیدان ابراز کرد، او با جانفشانی خود در راه اسلام و انقلاب ثابت کرد که پیرو مکتب حسینی وقیام عاشورایی اباعبدالله الحسین (ع)  است  .

والدین بزرگوارش وی را در مسیر فرهنگ والای اسلام و قرآن به نیکی تربیت کردند. دوران کودکی و نوجوانی خود را با عشق به تحصیل تا اول راهنمایی ادامه داد اما به دلیل مشکلات مالی ناشی از ظلم ستمشاهی به روستاییان  ، مجبور به ترک تحصیل گردید .

برای امرار معاش و کمک به خانواده  در کنار پدربه کشاورزی پرداخت پس از پیروزی انقلاب اسلامی جهت انجام خدمت مقدس سربازی به سپاه پاسداران مراجعه و بعد از گذراندن آموزشهای لازم نظامی عازم مناطق جنگی کشور گردید.

قلب مالامال از عشق به امـام راحـل (ره)  او را به جبهه ها کشاند ، وی با تلاش و مجـاهدت بی دریغ خویش عشق به میهن و امام و مکتب خویش را به اثبات رساند و پس از چندین بار حضورموثر در جبهه های حق علیه باطل در تاریخ ۱۳۶۶/۲/۳ ، در عملیات کربلای ۱۰ در منطقه بانه به شهادت رسید .

جنازه پاک  و مطهرش چند روزپس از شهادت در تاریخ ۱۳۶۶/۲/۱۵ توسط امت خداجوی طبس تشییع و در محل زادگاهش ، روستای دیهشک ، به خاک سپرده شد.

هر زندگی به مرگ فنا می شود ولی         آن زندگی که مرگ ندارد شهادت است

برخاک کوی زنده دلان سجده گر برم       عیبم مکن که در بر ما این عبادت است

گزیده ای از وصیت نامه شهید

پدر و مادر گرامی ، زندگی تمام رنج و مشقت است که خودتان شاهد آن بودید اگر در این دوران عمر نتوانستم برای شما کار و کوشش کنم مرا عفو کنید که بدن بنده حقیر و ناقابل طاقت عذاب الهی را ندارد.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1030

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید حسین نخعی”

قالب وردپرس
ادامه در مرورگر
برای نصب روی Add to Home Screen را انتخاب کنید
Add to Home Screen را انتخاب کنید
نصب
Installing uses almost no storage and provides a quick way to return to this app.
نصب