»نهج البلاغه:
شهید حمیدرضا کفّاشی

11 تیر 1397

شهید حمیدرضا کفّاشی

نام پدر : شعبانعلی

   تاریخ شهادت  : ۱۳۶۵/۶/۵

آنان که ایمان آوردند و ازوطن خود مهاجرت کردند ودر راه خدا جهاد نمودند ، آنان امیدوار ومنتظر رحمت خدا باشند که خدا بر آنها بخشاینده ومهربان است.

زندگی نامه

پرندگان مهاجر همه رفتند، خوبان روزگار تا بی نهایت پر گشودند، اینک آنها در ستیغ افتخار و فراسوی زمان و مکان، استوار ایستاده اند و من نهال جانم را در باغ سبز خاطره شان می کارم تا روحی تازه بگیرد، بالهای احساسم را می گسترانم تا در آسمان یادشان پرواز کنم، به سمت آن کبوتران سبکبال می روم تا با شوق پرواز شان همراه شوم.

شهید حمیدرضا کفاشی در خانواده ای مومن و مذهبی در سال (۱۳۴۶) چشم به جهان گشود. دوران کودکی را در دامان پدر و مادری دلسوز و مهربان سپری کرد و سپس برای فراگیری علم و دانش پا به مدرسه گذاشت، دوران کودکی به دوران پربار و پر شکوفه نوجوانی پیوند خورد، تربیت صحیح ، از او نوجوانی ساخت، مهربان ، متعهد و دلسوز که قدرت انتخاب را در همان سنین پر تلاطم بدست آورد، این دوران با شکوفا شدن انقلاب اسلامی و وقوع سانحه زلزله سال (۱۳۵۷) مصادف شد. و در این حادثه مادر خود را از دست داد و غم و فراق مادر باعث ترک تحصیل وی شد و ناچار جهت امرار معاش زندگی به کار « بنّایی» پرداخت.

او در راهپیمائیها بر علیه رژیم پهلوی شرکت فعّال داشت و در مجالس مذهبی از جمله قرائت قرآن و دعای کمیل حضور می یافت و با پیروزی انقلاب اسلامی به علت علاقه فراوان به انقلاب و اسلام به سلک بسیجیان در آمد و تصمیم گرفت که دو سال خدمت سربازی را در سپاه سپری نماید از طریق بسیج بارها به مناطق جنگی اعزام شد . در لباس مقدس سربازی نیز مجدد وارد جبهه های جنگ گردید و پس از دلاوریها و حماسه آفرینیها در عملیات کربلای دو در تاریخ ۱۳۶۵/۶/۵ در منطقه « حاج عمران » ندای حضرت حق را لبیک گفت و پرستوی روح با کمال و سبکبال او به آرامگاه زلال و بی ملال ساکنان سبز جاودانگی پر کشید پیکر مطهر این سرباز فداکار اسلام در تاریخ ۱۳۶۶/۳/۱۳ بر دستان امت حزب الله طبس تشییع و در جوار امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) به خاک سپرده شد.

و این ما هستیم که هر چه داریم به برکت مردانگی و ایثار کسانی است که بهترین و با ارزشترین سالهای عمر خود را در میان آتش و خون و بوی باروت سپری کردند و رسالت و تکلیف خود را به انجام رساندند امنیت و استقلال و زندگی آرام در فضای جمهوری اسلامی به قیمت پرپر شدن لاله هایی بدست آمده است که در زیر باران ترکش استکبار تن به ذلّت ندادند براستی چگونه می توان پاسخ این همه مردانگی و ایثار را داد؟ ! ای شهید، ای سبز، راهت پژواک پر طنین و حماسه جاری روزگاران باد.

گزیده ای از وصیت نامه شهید

«پدرجان،از شهید شدن من ناراحت نشوید زیرا من در راهی شهید می شوم که امام حسین(ع) و ۷۲ تن شهید شده اند آن راه ، راه اسلام و ناموس مسلمین و نجات مسلمانان و مستضعفان دنیا است . ان شاء الله شما و ما را در راه خودش که شهادت است قرار دهد. »

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=917

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید حمیدرضا کفّاشی”

قالب وردپرس