»نهج البلاغه:
شهید داود مهدی نژاد

12 تیر 1397

شهید داود مهدی نژاد

نام پدر: میرزامحمد

تاریخ شهادت : ۱۳۶۳/۱۲/۲۵

خداوند مومنانی راکه  مانند سد آهنین (همدست و پایدار) می جنگند، بسیار دوست می دارد.

زندگی نامه

داوود در سال ۱۳۴۶ در خانواده ای مذهبی و انقلابی که عشق به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در شجره ی خانوادگی او هویدا بود دیده به جهان گشود . همسایگی منزل پدرش با دو مسجد و حسینیه باعث گردید که روح و جسم و جان این کودک از بدو تولد همراه با صدای مؤذنینی که خالصانه ندای الله اکبر و لا اله الا الله صبح و ظهر و مغرب بر بام مسجد سر می دادند با نماز و قرآن و ائمه اطهار علیهم السلام خاصه سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پیوند ناگسستنی برقرار نماید و از همان بدو طفولیت با حضور در مسجد همراه با سایر نمازگزاران با زبان کودکانه خود ارتباط با خالق هستی برقرار کند . به سن قانونی که رسید جهت استفاده از محضر معلمان گرانقدر و کسب علم و دانش وارد مدرسه و تحصیلات خود را تا دوم راهنمایی ادامه داد . نوجوانی بود خوش ذوق و پر استعداد و مقید به انجام واجبات و ترک محرمات به نحوی که پدرش می گوید شاید بتوان گفت که هرگز نمازش قضا نشد. انقلاب که شروع شد علی رغم کم سن و سالی در پخش اعلامیه ها و شرکت در راهپیمایی های منطقه حضوری فعال داشت. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) همزمان با شکل گیری کمیته های انقلاب اسلامی و تشکیل اولین پایگاه بسیج شهید بهشتی در عشق آباد با عضویت افتخاری ، فعالانه و شبانه روزی در راستای حفظ و حراست از نظام مقدس جمهوری اسلامی حضـوری فعـال داشت . پـدرش مـی گوید در بسیج که فعالیت داشت وقتـی به بر می گشت منـزل از او سـؤال می کردیم کجا بودی می گفت : کربلا !

عشق و علاقه ی وافری به روحانیت متعهد و مبارز به ویژه حضرت امام (ره) داشت. لذا در راستای تبعیت از فرمان امام برای اولین بار پس از سپری کردن یک دوره آموزش نظامی در شهر بیرجند در مورخه ۲۶/۶/۶۱ از طرف بسیج ، داوطلبانه عازم جبهه شد و مدت سه ماه در سومار از میهن اسلامی خود دفاع کرد و برگشت. اما داوود دیگر آرام و قرار نداشت و پس از مدتی برای بار دوم در زمستان ۱۳۶۲ عازم منطقه ی جنگی گردید . بار دوم نیز همچون مرتبه ی اول با پایان مأموریت سالم مراجعت کرد. ولی سرانجام  داوود بی اعتنا به رزق و برق دنیا برای بار سوم همراه با جمع کثیری از دوستان در ۱۸/۱۰/۶۳ به جبهه اعزام شد اما این بار پس از سازماندهی در تیپ جوادالائمه (ع) لشکر ۵ نصر خراسان ۴۵ روز در منطقه مشهور به سایت ۵ آمادگی رزمی و جسمی و روحی خود را تقویت و سرانجام در معیت دیگر رزمندگان گردان ولی الله به عنوان بی سیم چی در مورخه ۱۹/۱۲/۶۳ برای انجام عملیات پیروزمند بدر که با رمز مقدس یا فاطمه الزهرا (س) شروع گردید وارد منطقه ای در شرق رودخانه ی دجله شد و در همان عملیات ، بر اثر فرود آمدن خمپاره دشمن به شهادت رسید. بدن نازنین داوود مفقود گردید و ۱۳ سال بعد از عملیات همچون سایر شهدا در شهرستان طبس و بخش دستگردان تشییع و پیکرش توسط پدر مومن خود در گلزار شهدای عشق آباد به خاک سپرده شد.

گزیده ای از وصیت نامه شهید

ای معلمین ، ای کسانی که شغل انبیاء را ادامه می دهید و ای کسانی که امیدان این انقلاب را پرورش می دهید. خوب در مسیر خداوند تبارک و تعالی و در مسیر خط خونین ابا عبدالله پرورش دهید . ای دانش آموزان خوب از سنگر مدارس استفاده کامل ببرید . خوب درس بخوانید تا انقلاب در مسیر صحیح به تکامل نهایی برسد .

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=996

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید داود مهدی نژاد”

قالب وردپرس