»نهج البلاغه:
شهید رجبعلی شجاعی

10 تیر 1397

شهید رجبعلی شجاعی

نام پدر: عباس

تاریخ شهادت: ۹/۳۰/ ۱۳۶۵

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آورده،پس ار آن هیچگاه شک به دل راه ندادند ودر راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند،ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگی نامه

زیباترین هنرها ، مرگ شهیدی است که در برابر اراده ی شیطانی متجاوزین زورگو سینه سپر می سازد و از ایثار بزرگترین سرمایه خویش دریغ نمی ورزد.

شهید رجبعلی شجاعی در سال ۱۳۲۶ در خانواده ای کم در آمد و زحمتکش در روستای دشتغران طبس دیده به عالم هستی گشود، دوران کودکی را در همان محل تولّد سپری کرد و تحصیلات خود را تا پنجم ابتدایی ادامه داد اما به علّت ضعف مالی و مشکلات فراوان موفّق به ادامه ی تحصیل نشد و جهت امرار معاش به کارگری در کوره های آجر پزی مشغول گردید، به دلیل از دست دادن یک چشم خود، از سربازی معاف شد. او در حادثه زلزله ی سال ( ۱۳۵۷) سه فرزند خود را از دست داد، رجبعلی انسان با تقوایی بود و به نماز اهمیّت می داد. در راهپیمایی ها علیه رژیم شاه شرکت می کرد. با شکوفا شدن انقلاب اسلامی و فعّال شدن بسیج به فعّالیت در این نهاد پرداخت و بنا بر وظیفه و به فرمان امام راحل راهی جبهه های نور گردید.

شهید شجاعی با کوله بار عشق و حماسه بر دوش ، از عرصه ی کار به میدان پیکار شتافت تا زورق سعادت را در امواج خروشان خون خویش به ساحل براند.

او در جبهه در رسته ی مهندسی رزمی در تیپ ۶۱ محرم خدمت می کرد سرانجام پس از مدتی نبرد با جنود شیطان درمنطقه آبادان در تاریخ ۳۰/۹/۶۵ بر اثر بمباران هوایی هواپیماهای دشمن به فیض عظیم شهادت نائل آمد ، شهید شجاعی برای حراست از درفش آئین علوی ، جان بر کف و دلیر ، در خون گرم خود شناور گردید تا فردا در پیشگاه خدا سر بلند باشد.

سوگند یاد می کنیم که همچون شهید شجاعی از انقلاب و ایمانمان، از میهن و آرمانمان ، با تمام بود و نبود وجود خود، با تمام تار و پود خود به دفاع بر خیزیم و از آنها حراست کنیم.

سوگند یاد می کنیم تا زنده ایم از مرگ و به خون تپیدن نهراسیم از آن شهید عزیز یک پسر و دو دختر با یادگار مانده است.

پیکر پاک این شهید در تاریخ ۹/۱۰/۶۵ پس از تشییع بر دوش امت همیشه در صحنه در روستای دشتغران به خاک سپرده شد.

در مکتب ماست جان به عزت دادن              سر را به دم تیغ شهادت دادن

اینگونه نوشته اند در دفتر عشق                    ننگ است تن و توان به ذلت دادن

‹ زندگی معنوی اش سرشار نور باد ›

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=698

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید رجبعلی شجاعی”

قالب وردپرس