»نهج البلاغه:
شهید رضا سالاری

09 تیر 1397

شهید رضا سالاری

نام پدر: علی

تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۱/۱۶

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آورده،پس ار آن هیچگاه شک به دل راه ندادند ودر راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند،ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگی نامه

شهید رضا سالاری در دی ماه۱۳۴۳ در روستای عباس آباد اصفهک از توابع شهرستان طبس در خانواده ای روستایی و مؤمن دیده به جهان گشود . پدر او علی و مادرش فاطمه نام داشت.

او به دلیل عدم امکانات از تحصیل باز ماند و از همان اوان کودکی همراه پدر با خاک الفتی دیرینه پیدا کرد و به کشاورزی و دامپروری مشغول شد و به خاطر کفایت و لیاقتی که از خود نشان داد  کشاورز نمونه روستا گردید او با همّت بلندی که داشت خواندن و نوشتن را در نهضت سواد آموزی فرا گرفت. تا چراغ علم ، هدایت گر او در ادامه ی راه زندگی باشد و بدین سان از قافله ی عظیم علم و دانش عقب نیفتد.

بعد از زلزله سال ( ۱۳۵۷) که منجر به خشک شدن قنات روستا شد رضا و خانواده اش مجبور به کوچ به روستای اصفهک شدند. و زندگی سختی را دو باره آغاز کردند عشق خدمت به اسلام و انقلاب باعث شد تا وی پس از اتمام دوره خدمت مقدس سربازی با جمعی از دوستانش عازم جبهه های حق علیه باطل گردد او در عملیات والفجر هشت در تاریخ  ۱۶/۱/۶۵ در سن بیست و دو سالگی در شمال جزیره ی فاو در اثر حمله دشمن و پس از یک ماه و سیزده روز نبرد دلاورانه به فیض عظمای شهادت نایل آمد .

سرانجام روح مطهرش پس از ده سال در تاریخ ۱۸/۸/۷۵ بر دوش امّت حزب الله تشییع شد و در کنار دیگر شهیدان روستا آرام گرفت.

او در قسمتی از وصیتنامه اش می گوید:

« خداوندا از تو می خواهم که مرگ مرا در بستر قرار ندهی بلکه مرگی را نصیبم کنی که در آن افتخار است، یعنی کشته شدن در راه هدفم اسلام » .

‹  روحش شاد و راهش پر رهرو باد. ›

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=683

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید رضا سالاری”

قالب وردپرس