»نهج البلاغه:
شهید رضا مولایی

12 تیر 1397

شهید رضا مولایی

نام پدر:جهان بیک

تاریخ شهادت : ۱۳۶۶/۱۰/۹

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آورده،پس ار آن هیچگاه شک به دل راه ندادند ودر راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند،ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگی نامه

به لطافت شبنم های سحری دهکده شان که بر سبزه ها و گلهای بهاری می نشیند، در روستای « ده ته دیهوک » از توابع شهرستان طبس بدنیا آمد. سال ۱۳۴۶ آغاز زندگی اوست ، روستازاده ای با احساس بود، تحصیلات ابتدایی را در روستای زنوغان به فاصله شش کیلومتری از زادگاهش ، با شور و نشاط کودکی ، اما شرایطی سخت و مسافتی بعید که همه روزه آن را طی می نمود به پایان برد. اعتقادات مذهبی خانواده، طهارت روح ، جاذبه اسلام و استعداد سرشار او موجبات این امر را فراهم کرده بود تا به منظور مطالعه کتب مذهبی و آشنایی با معارف غنی و انسان ساز اسلام ، ساعات زیادی از شبانه روز را به بررسی و تحقیق متون دینی اختصاص دهد. انسانی بردبار و صبور بود. اخلاق نیکویش در اولین جلسه آشنایی ، تو را شیفته خود می ساخت . شنونده ی خوبی برای حرفها و غم هایت بود، اگر خلاف می گفتی ، پس از سکوت و تفکّر به پاسخ می پرداخت. و این وقار و اعتماد به نفس از او که هنوز در ابتدای جوانی بود، شگفت بنظر می رسید. در تنگنای محرومیت ها و فقر خانواده  مجبور شد دست از درس کشیده ، به کمک پدر بشتابد. و بعنوان یار و مددکار و کمک خرج خانه ، به دامپروری بپردازد.

هجده بهار از عمر او بیشتر سپری نگردیده بود که ، به منظور انجام خدمت مقدس سربازی ، از طریق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به قصد فراگیری فنون آموزش نظامی عازم شهر میاندوآب گردید. بعد از آمادگی لازم به سوی جبهه ها رهسپار شد. در مدت چهارده ماه به پیکاری مداوم و بی امان علیه دشمن کافر مشغول بود، دوشادوش همرزمان با ایمانش در سنگرها جلوی خصم فرو مایه را گرفت ، و رویاهای کودکانه و ناجوانمردانه بعثیان را نقش بر آب ساخت.

عاقبت روح آزاده اش از قفس تن پر کشید . و در تاریخ ۱۳۶۶/۱۰/۹ در منطقه جنوب روح فروتن و عاشقش به باغهای بهشت خرامید. پیکر مطهرش چند روز پس از شهادت بر دستان امت حزب ا.. طبس و دیهوک  تشییع و در زادگاهش روستای ده ته به خاک سپرده شد

‹ شادمانی روح دردکشیده اش هماره باد ›

از پیر مغان می و لا می خواهم                      جامی زشهید کربلا می خواهم

با شهپر عشق تا بپویم ره دوست                        لطفی زحریم کبریا می خواهم

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=990

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید رضا مولایی”

قالب وردپرس