»نهج البلاغه:
شهید رمضان محمددخت

11 تیر 1397

شهید رمضان محمددخت

نام پدر: محمدعلی

تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۱۲/۱۸

…..آنها که در راه خدا هجرت کردند، و از خانه های خود بیرون رانده شدند، و در راه من آزار دیدند، و جنگ کردند و کشته شدند، سوگند یاد می کنم، که گناهان آنها را می بخشم و آنها را در بهشتهائی که زیر درختان آن نهرها جاری است، وارد می کنم این پاداشی است از طرف خداوند، و بهترین پاداشها نزد پروردگار است.

زندگی نامه

در مرداد سال ۱۳۴۵ که بود در روستای پیستان شهرستان طبس در خانواده ای مذهبی و زحمتکش فرزندی دیده به جهان گشود که نامش را رمضان گذاشتند. پدرش محمد علی و مادرش زیبا نام داشتند. او تحصیلات خود را تا پایان دوره ابتدائی در زادگاهش ادامه داد.

به علت عدم امکان ادامه تحصیل در روستا به کمک پدرش شتافت و به  دامداری مشغول گردید . به مجالس مذهبی علاقه ی زیادی داشت. در جلسات پایگاه بسیج بطور مرتّب شرکت  می کرد

او هنگامی که ندای هل من ناصر ینصرنی حسین زمان خمینی کبیر را شنید . به جبهه ها شتافت.تا بتواند دین خود را به دین و میهن ادا کند.خدمت مقدس سربازیش را به عنوان آرپی جی زن شروع نمود، و در یگان دریایی لشگر ویژه شهداء . سرباز جان بر کفی بود، سرانجام پس از رشادتهای فراوان د ر ۱۸/۱۲/ ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ بر اثر اصابت ترکش به جمع دلباختگان کوی یار پیوست، پیکر پاکش پس از تشیع در محل روستای  زادگاهش به خاک سپرده شد. راهش پر رهرو باد.

از منتهای حنجره خواندم ترا به نام                شاید که در کلام تو معنا شوم ، نشد

می خواستم که از تن خاکی رها شوم            با بال جان به بام ثریا شوم ، نشد

گزیده ای از وصیت نامه شهید

« مادر جان وقتی خبر شهادت مرا به شما دادند خدا را شکر کن. که فرزندت اجازه نداده است، پرچم خونین امام حسین(ع) بر زمین بیفتد. و در این راه جان نا قابل خود را نثار کرده است. برادران، سعی کنید ایمان خود را تقویت کنید و احترام پدر و مادر را فراموش نکنید»

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=938

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید رمضان محمددخت”

قالب وردپرس