»نهج البلاغه:
شهید رمضان گندمی

11 تیر 1397

شهید رمضان گندمی

نام پدر: خدابخش

تاریخ شهادت: ۱۳۷۰/۶/۲۶

…..آنها که در راه خدا هجرت کردند، و از خانه های خود بیرون رانده شدند، و در راه من آزار دیدند، و جنگ کردند و کشته شدند، سوگند یاد می کنم، که گناهان آنها را می بخشم و آنها را در بهشتهائی که زیر درختان آن نهرها جاری است، وارد می کنم این پاداشی است از طرف خداوند، و بهترین پاداشها نزد پروردگار است.

زندگی نامه

به دیدار شهیدی دیگراز خیل شهیدان وجان نثاران طبس می رویم شهیدی از روستای کریت که توانست لیاقت شهادت را کسب نموده وبرای پایداری اسلام وانقلاب جانش را تقدیم نماید

شهید رمضان گندمی در سال ( ۱۳۴۹) در خانواده مذهبی و مستضعف در روستای کریت طبس به دنیا آمد .. شرایط نا مناسب مالی خانواده موجب شد،تا رمضان نتواند همچون هم سن و سالهایش به مدرسه برود ولذا از نعمت ارزشمند تحصیل محروم گردید. در زلزله دلخراش طبس در سال ۱۳۵۷ پدرش را  از دست داد و کانون گرم خانواده اش به سردی گرایید.

بار سنگین مسئولیت زندگی مادر و خانواده اش بر دوش رمضان قرار گرفت، ولی او همه سختی ها را با عشق و علاقه به آنان تحمل می کرد ، و برای تامین معاش زندگی مدتها به « دامداری و کارگری » پرداخت . رمضان اگر چه از نعمت درس و تحصیل محروم شده بود ، ولی درس زندگی را به بهترین وجه و شکل آن فرا گرفت ، روحی بزرگ و دلی صاف و صیقل خورده داشت و از کمک به دیگران و تلاش برای رضایت مادر و خانواده اش دریغ نمی ورزید. وی همچنین در سنین نوجوانی و جوانی عضو پایگاه حضرت زهرا (س) بود و همکاری صمیمانه و بی دریغانه ای با برادران بسیجی داشت. وی در سال ۱۳۶۸به خدمت مقدس سربازی فرا خوانده شد و حدود ده روز مانده به پایان خدمتش ،در تاریخ ۱۳۷۰/۶/۲۶ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

رمضان در ایام خدمت و درگیری با اشرار منطقه زابل و زاهدان ، رشادتها و دلیریهای زیادی از خود نشان داد . به مردم و انقلاب عشق می ورزید او به آینده ای روشن امیدوار بود، که بتواند در جوار پروردگارش سکنی گزیند. خداوند روح پاک او را با اولیاء خدا محشور گرداند و هیچگاه راهش و یادش فراموش نگردد. ان شاء ا …

جز خون شهید هیچ خون لاله نشد              باید که زجان گذشت و صد ساله نشد

شـد مـوی سپید از سیه کـاری دل              خـون سـرخ شـد از شرم کـه آلاله نشد

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=926

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید رمضان گندمی”

قالب وردپرس