»نهج البلاغه:
شهید سیدرضا سجادی ثالث

09 تیر 1397

شهید سید رضا سجادی ثالث

نام پدر: سید محمّد

ولادت ۱۰/۱/۱۳۴۰

شهادت: ۲۵/۷/ ۱۳۶۳

محل شهادت: میمک

مزار: امامزاده حضرت حسین ابن موسی الکاظم «ع» طبس

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیاء عِندَ رَبِّهِمْ یرْزَقُونَ . ﴿آل عمران١۶٩﴾

هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند

زندگی‌نامه

شهیدان این ستاره­های خوب زمینی که از اصل خویش دور افتاده بودند، برای رسیدن به مأوای خویش آسمان لحظه شماری می­کردند، گویا راه آسمان از مرزهای جنوب و غرب ایران اسلامی می­­گذشت، اینان پر شتاب به این راه پیوستند و در ملکـوت خیمـه زدنـد، مـا ماندیم و غربت جاده­های آسمانی، ما مانده­ایم و هزاران فرسنگ فاصله تـا آسـمانیان. خـدایا این فاصله­ها را کم کن و کمک کن رهپوی راهشان باشیم.

سید رضا از دیگر آلاله­های پرپر دیارمان است که سال ۱۳۴۰در شهر طبس و در محفل گرم وکانون باصفای خانواده‌ی سیدمحمد سجادی و از مادری وابسته به سلاله‌ی زهرا «س» کودکی پا به عرصه‌ی وجود گذاشت که ارادت قلبی خانواده­ی وی به ولی نعمت­مان حضرت آقا علی­بن­موسی­الرضا «ع» سبب گردید تا او را آقا سیدرضا صدا کنند. او از شیره‌ی جان مادری مهربان و عاشق به ائمه ی اطهار «ع» نوشید و با عشق به حضرت زهرا «س» پرورش پیدا کرد. گویا آب و گلش را با محبت اهل‌بیت عصمت و طهارت «ع» سرشته بودند، گویا گوشت و پوست و خون و استخوان این برآمده از پهنه‌ی کویری «طبس» را با عشق به خاندان عصمت و طهارت(سلام­الله­علیهم) پرکرده بودند. یکپارچه ولایت و تقوی بود، ، آئینه مهر، محبت، حکایت یقین، افسانه صداقت و سرشار از ولایت بود.

تحصیلات خویش را تا اخذ دیپلم با موفقیت در زادگاهش ادامه داد. و با شروع حرکت­های انقلاب اسلامی عاشقانه در انگیزش جامعه و آگاهی‌دادن به آنها و راه پیمائی‌ها و تظاهرات علیه رژیم ستم شاهی شرکتی مؤثر و فعّال داشت.

بعد از پیروزی نهضت ضد‌استکباری مردم دلیر ایران و همزمان با تشکیل سپاه پاسداران با عشق و علاقه وافر به عضویت این نهاد مقدس در‌آمد.

سید رضا در قسمت حفاظت اطلاعات سپاه پاسدارن طبس مشغول انجام وظیفه بود که با شعله­ور شدن آتش جنگ بیم آن می‌رفت که نفوذ بیشتر صدامیان و جهانخواران وقفه‌ای در رسیدن به دستاوردهای انقلاب بوجود آورد، او ایستادن و از دور نظاره کردن نبرد را جایز ندانست لذا با اعزام و حضور ماههای پیاپی در جبهه‌ها‌ی مختلف در نبردی رویاروی با خصم زبون ایستادگی کرد.

سرانجام در ۲۵/۷/ ۱۳۶۳ در منطقه «میمک» به آرزوی دیرینه­اش رسید و شربت شهادت نوشید. پیکر مطهرش پس از طی یک مراسم باشکوهی تشییع و در جوار امامزاده حسین‌بن موسی‌الکاظم «ع» به خاک سپرده شد. از این شهید عزیز دو دختر به یادگار مانده است.

گزیده‌ای از وصیت‌نامه شهید

خدایا: تو می­دانی ما چقدر مشتاق تو هستیم و تو نیز می­دانی هدف ما پیروزی در راه توست چون تو فرموده­ای: «إِنَّ اللَّهَ یُدَافِعُ عَنِ الَّذِینَ ءَامَنُواْ» خداوند از کسانى که ایمان آورده‏اند دفاع مى‏کند تو را شاهد می­گیرم که آگاهانه به جهاد در راه تو حرکت می‌کنیم و گمان نکنید کسانی که در راه خدا کشته شده­اند و می‌شوند مردگان­اند، بلکه زندگان­اند و در نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند و خوشحال هستند از آنچه که خداوند ایشان را از فضل خود عطا فرموده و پیام بشارت می­فرستند برای کسانی که هنوز به ایشان ملحق نشده‌اند و خوفی برایشان نیست و غمگین نمی‌شوند بشارت می­دهد به نعمت­های خداوند و بخشش او و به اینکه خداوند اجر مؤمنان را ضایع نمی­گرداند. و ما برادر و خواهر، می­رویم تا به ستم­دیدگان جامعه­های آینده بگوییم که زندگی رفتن است به مقصد رساندن، که مقصد پایان زندگی انسان است و همه به مرگ می­رسند ولی یکسان همه زندگی نکرده‌اند. زندگی مرگ است و مرگ مقصد.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=686

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید سیدرضا سجادی ثالث”

قالب وردپرس
ادامه در مرورگر
برای نصب روی Add to Home Screen را انتخاب کنید
Add to Home Screen را انتخاب کنید
نصب
Installing uses almost no storage and provides a quick way to return to this app.
نصب