»نهج البلاغه:
شهید عباسعلی کرمی

11 تیر 1397

شهید عباسعلی کرمی

نام پدر: محمدعلی

تاریخ شهادت  : ۱۳۶۲/۸/۲۹

هرگز گمان مبرآنها که  در راه خدا کشته شده اند ، مردگانند، بلکه زنده‏ اند و نزد پروردگارشان روزی داده می‏شوند.

زندگی نامه

در هفتم مهرماه ۱۳۳۹ در خانواده ای با صفا و اهل ایمان و معتقد به امامت و ولایت در عشق آباد طبس دیده به جهان گشود. علاقه ی پدرش به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام به این امید که همانند مقتدایش حضرت ابوالفضل العباس (ع) یار و علمدار خوب برای امام عصر خود باشد ، او را عباس نامید.

پس از سپری کردن دوران طفولیت و کسب شرایط سنی برای تحصیل روانه ی مدرسه ی یوسفی قدیم عشق آباد شد. دوران ابتدایی را با موفقیت گذراند. در نوجوانی که به آغوش گرم و پر مهر مادر نیاز مبرم داشت ، مشیت خداوندی بر آن قرار گرفت که چراغ عمر مادرش به خاموشی گراید و عباسعلی کمبودی عظیم در زندگی خود تجربه کند. لذا ترک تحصیل کرده و چند صباحی را همراه پدر خود که به شغل ساربانی و شترداری مشغول بود همراه شد. ولی بعد ، جهت امرار معاش وکسب حرفه ی دلخواه خود روانه ی تهران و در آن جا به کار خیاطی مشغول گردید. چهار سال بعد از اقامت عباسعلی در تهران انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) شروع شد و مردم مبارز و فهیم تهران اعتصابات و حرکت ها و راهپیمایی های علنی خود را علیه رژیم شاه ملعون آغاز نمودند. مدتی را در جهت مبارزه با آن ها همراهی کرد ولی بعد با تعطیلی مغازه ی محل کارش تهران را ترک و به زادگاه خود مراجعه نمود و در عشق آباد نیز ضمن همراهی با امت حزب الله بخش دستگردان در حرکت های انقلابی شرکت می نمود و با تخصصی که کسب کرده بود مغازه ی خیاطی را دایر و مشغول فعالیت گردید و در همان زمان با توجه به این که از خدمت سربازی معاف شده بود با دختر عموی خود ازدواج کرد و صاحب فرزند دختری شد. با تأسیس بسیج عشق آباد همکاری با بسیج را آغاز و در سال ۶۱ برای فراگیری آموزش نظامی به شهر بیرجند عزیمت و بعد عازم منطقه ی جنگی سومار گردید. و مدتی پس از نبرد در جبهه های غرب به سلامت برگشت . اما روح بلند او که گویا به این زندان خاکی تعلق نداشت همیشه در جستجوی موطن اصلی خود بود تا بتواند درون متلاطم و ناآرام خود را تسکین دهد . لذا نتوانست در برابر جنگ ناخواسته بی تفاوت باشد دوباره جهت اعزام ، ثبت نام و در مورخه ی ۱۳۶۲/۷/۱۸ عازم جبهه ها گردید و پس از مدتی مبارزه در تداوم عملیات والفجر ۴ در منطقه پنجوین در مورخه ۱۳۶۲/۸/۲۹ مفقودالاثر شد. بقایای پیکر مطهر این بسیجی شهید پس از ده سال به وطن آورده و پس از تشییع جنازه در گلزار شهدای عشق آباد به خاک سپرده شد .

گزیده ای از وصیت نامه شهید

پدرجان ! شما از امتحان الهی سرافراز بیرون آمدید . خداوند اجر عظیم به شما خواهد داد چون یگانه فرزند پسر خود را در راه اسلام و برای یاری کردن قرآن و برای جنگیدن با دشمنان دین به صحنه ی کارزار فرستادید.دخترم معصومه! کِی به تو فرزندم گفته است بابایت به سفر می رود! معصومه جان ملائکه ها تو را کی خبر داده اند که بابایت از این سفر برنخواهد گشت ؟ فرشته های رحمت به تو گفته بودند که بابایت شهید خواهد شد . فرزند عزیزم چـرا مرا وِل نمی کردی؟ چرا دست به گردنم انداخته بودی؟مگر غیر از این است که از شهادتم باخبر بودی.دلم می خواست در آن موقع می توانستی حرف بزنی و این مژده بزرگ را با زبانت به من می گفتی.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=914

نظر بدهید...

یک دیدگاه برای “شهید عباسعلی کرمی”

  1. حسین کرمزاده

    با سلام یاد تمامی شهیدان دفاع مقدس بویژه شهید عالیقدر عباسعلی کرمی گرامی باد راهشان پاینده

قالب وردپرس