»نهج البلاغه:
شهید عباس زنگویی

09 تیر 1397

شهید عباس زنگویی

نام پدر: غلام

تاریخ شهادت: ۱۳۶۴/۱۲/۲

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آورده،پس ار آن هیچگاه شک به دل راه ندادند ودر راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند،ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگی نامه

سلام بر شهیدان که بسان ماهتاب ، جاده های زندگی ما را نور افشانی می کنند مانند باران رحمت ، در اندیشه ها گل می رویانند و همچون نسیم می ورزند و همه جا را طراوت و شادابی می بخشند.

در سال ۱۳۴۴ در روستای عرب آباد دیهوک در خانواده ای متدین دیده به جهان گشود. دوران کودکی را ، در خانواده ای مستضعف اما سرشار از عشق و ایمان به خدا سپری نمود. تحصیلات خود را تا پنجم ابتدایی ادامه داد و بعد از آن تحصیل را رها کرد و به کمک خانواده شتافت و برای امرار معاش به کار با ماشینهای راهسازی مشغول شد و خیلی سریع مهارتهای لازم در این حرفه بدست آورد . این شهید با فقر آشنا، از هیچ کوششی به محرومان و مستمندان دریغ نمی کرد. در دوران پیروزی انقلاب اسلامی یکی از عناصر فعال در پخش عکس و اعلامیه های حضرت امام (ره) بود .

در سال ۱۳۶۳جهت خدمت مقدس سربازی از طریق سپاه پاسداران به کرمان اعزام و از آنجا راهی جبهه های جنگ گردید با توجه به شغل خود ، کار با دستگاهها و ماشین آلات سنگین راهسازی را در قسمت مهندسی رزمی ، عهده دار شد و در زمره سنگر سازان بی سنگر قرار گرفت و پس از نوزده ماه تلاش و مجاهدت بی وقفه در ۲/۱۲/۶۴ در عملیات والفجر ۸  درمنطقه فاو به درجه رفیع شهادت نایل گردید پیکر پاکش پس از ده روز ، در تاریخ یازدهم اسفند ماه هزار و سیصد وشصت و چهار تشیع و در زادگاهش عرب آباد به خاک سپرده شد. تا خاک زادگاهش تا صبح محشر به عطر وجود شهید افتخار کند.

‹ روح بلندش با شهدای کربلا محشور باد›

دلا ، یاران عاشق زود رفتند                              از این وادی همه خشنود رفتند

من و تو مثل یک مرداب ماندیم                      خوشا آنان که مثل رود رفتند

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=677

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید عباس زنگویی”

قالب وردپرس