»نهج البلاغه:
شهید عباس شرفی

10 تیر 1397

شهید عباس شرفی

نام پدر : بمانعلی

تاریخ شهادت : ۱۳۶۶/۲/۳

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آورده،پس ار آن هیچگاه شک به دل راه ندادند ودر راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند،ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگی نامه

طفلی که در آخرین ماه از فصل زمستان ۱۳۴۷صدایش در میان کوهستان های خراوان پیچید بنا  به عشق و علاقه ی والدین ساده و بی آلایش و زحمتکش خویش به خاندان عصمت و طهارت خاصه حضرت ابوالفضل (ع) عباس نامگذاری شد و او را در میان کوهستان های خراوانو بیابانهای اطراف روستای ملوند در دامان طبیعت رشد نمو کرد.

عباس اولین فرزند پسر خانواده بمانعلی شرفی بود و از همان اوان کودکی شرایط سخت زندگی دامداری و بیابانی را همراه پدر و مادر در کوهستان های محل تولد تجربه کرد و به دلیل این که پدر و مادر جهت تأمین معیشت خانوادگی خود به امور دامداری مشغول بودند در راستای کمک رسانی و خدمت به آنها ، موفق نشد از فیض علم و دانـش در سنگر مدرسه بهره مند شود . ولی بعد از آن که خـانواده زحمتکش او با تلاش و زحمت فـراوان توانستند کلبه ای محقر و گلی در روستای ملوند برای خود مهیا و در آنجا مستقر شوند با توجه به احساس نیاز خود به خواندن و نوشتن در کلاس های نهضت سوادآموزی شرکت و مراحل مقدماتی و تکمیلی را با موفقیت سپری کرد. عشق و علاقه او به قرآن نیز باعث گردید تا در کنار کار پرمشغله دامداری به فراگیری قرآن مشغول شود.

اینک از هر گوشه آبادی ملوند که می پرسی عباس را نوجوانی ساده و صادق ، پاک و بی آلایش ، بی ریا و بی تکبر معرفی می کنند و معتقدند که در هر جا کار عام المنفعه و خیری در روستا پیش می آمد او پیشقدم و حضوری فعال داشت.

با شکل گیری بسیج در روستای ملوند به عضویت پایگاه امام حسن مجتبی (ع) درآمد و فعالیت خود را با حضور در کلاس های آموزش نظامی و عقیدتی و برنامه های گشت و نگهبانی آغاز کرد. پس از یک دوره زندگی شبانی و کارگری در روستا، در مورخه ۸/۹/۱۳۶۵ برای اولین بار برای یک دوره چهار ماهه به سمت جبهه های نبرد حق علیه باطل حرکت کرد و پس از حضور چند ماهه در جبهه به عنوان کمک آرپی جی زن در عملیات کربلای۱۰در منطقه ی عمومی ماووت عراق که با رمز مبارک یا صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ادرکنی شروع شد شرکت و در تاریخ ۳/۲/۶۶ پس از رشادت های فراوان در مصاف با دشمن بعثی و زبون شربت شهادت نوشید و پیکر پاکش پس از تشییع در شهرستان طبس در روستای ملوند به خاک سپرده شد.

پیام شهید :

برای امام دعا کنید که خداوند این بزرگ مرد – امام خمینی- را نگه دار باشد و برای من سیاه نپوشید که دشمنان اسلام خوشحال خواهند شد.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=701

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید عباس شرفی”

قالب وردپرس