»نهج البلاغه:
شهید عباس شیردل

10 تیر 1397

شهید عباس شیردل

فرزند: حبیب

تاریخ شهادت: ۱۳۶۷/۴/۱۳

آنها که ایمان آوردند،وهجرت کردند و با اموال و جانهایشان، در راه خدا جهاد نمودند، مقامشان نزد خدا برتر است و آنها به موهبت عظیم رسیده اند پروردگار آنها را به رحمتی از ناحیه خویش وخوشنودی وباغهای بهشتی که درآن نعمتهای جاودانه دارند، بشارت می دهد همواره و تا ابد در این باغها (و در لابلای این نعمتها) خواهند بود، زیرا نزد خداوند پاداش عظیم است.

زندگی نامه

عباس شیردل فرزند حبیب در سال ۱۳۴۶ در خانواده ای مذهبی و کشاورز در روستای دستگردان از توابع بخش دستگردان شهرستان طبس دیده به جهان گشود. دوران ابتدایی را در روستای هودر واقع در سه کیلومتری محل اقامت خویش سپری کردولی به علت عدم تمکن مالی خانواده و علی رغم میل باطنی در حالی که مشتاق ادامه تحصیل بود ترک تحصیل نمود و به کار مشغول گردید.

وی درس عشق به ولایت ائمه اطهارعلیه السلام  را از دامان مادر زحمتکش و عاشق به خاندان امامت و نبوت فرا گرفته و آن عشق با خونش عجین گشت او از همان کودکی پیمان دوستی و اخوت را با یار و همرزم خود شهید عباس خاوری بسته و گویا با هم پیمان بسته بودند تا در دانشگاه عزت و شرف و آزادگی شرکت نمایند و با سعی و تلاش فراوان همراه با تهجد و توسل به مادرش زهرا سلا م ا.. علیها به افتخار شهادت نایل شود . عباس سمند همت و تلاش و مردانگی را در زندگی زین کرده بود و مشتاقانه مسیر زندگی را طی کرد و به یقین باور داشت که زندگی دنیوی چون حبابی بر روی دریاست که طرفه العینی بیشتر عمر نمی کند لذا در طول مدت حیات دنیوی خود به هیچ چیز جز خدا و ائمه اطهار دل نبست و در هیچ شرایطی از ذکر و یاد خدا غافل نشد . علاقه ی وافر عباس به امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی باعث گردید که او فرامین امام را در همه حال واجب تلقی کند و در هر جا که امامش دستور دهد حاضر شود، لذا به محض تشکیل گروه های مقاومت روستایی بسیج علی رغم سن کم ، خود را با بزرگسالان بسیجی همراه نموده و نام خود را در دفتر زرین پر افتخار مدرسه ی عشق امام ثبت کرد. چون دیگران در راستای حراست از نظام انقلاب اسلامی و تبعیت از فرامین امام (ره) از هیچ کوششی دریغ ننمود . مدتی جهت فراگیری آموزش نظامی به بیرجند و گناباد رفت وسپس به جبهه های نور علیه ظلمت اعزام گردید و مدت ۲۱ ماه در جبهه ی سردشت و در کوه های معروف به «دوپازا» مشغول حضور دلاورمردانه ای یافت. در آخرین مرخصی خود که برای دیدار خانواده  به دیار خود بازگشته بود، به حرم آقا علی ابن موسی الرضا (ع)نیز مشرف گردید .گویا از ولی نعمت خود حضرت رضا (ع) تقاضای شهادت در راه خدا نمود . لذا خداوند متعال با واسته آن امام رئوف درخواستش را اجابت کرد و در صبح روز ۱۳۶۷/۴/۱۳در منطقه سردشت او را به میهمانی خود فراخواند. پیکر پاکش پس از چند روز از شهادت در شهرستان طبس و بخش دستگردان تشییع و در کنار همرزم شهیدش در روستای دستگردان به خاک سپرده شد.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=725

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید عباس شیردل”

قالب وردپرس