»نهج البلاغه:
شهید عبدالرضا زنگویی

09 تیر 1397

شهید عبدالرضا زنگویی

نام پدر: علی

تاریخ شهادت : ۱۳۶۲/۱۲/۸

و آنان که در راه خدا کشته شدند، خدا هرگز اعمالشان را ضایع نمی گرداند وآنها را البته به سعادت هدایت می کند وامورشان را صلاح می فرمایدودر بهشتی که برایشان تعریف کرده، وارد می کند.

زندگی نامه

ای شهدای بزرگوار در برابر عظمت شما عقل حیران و احساسات و عواطف ناتوان می شود قلم و خامه می شکند و زبان آدمیان به لکنت می افتد بیان عظمت شما در لفظ و عبارت نمی گنجد شهادت شما نوری در دل ما و حرکتی در امت ما و داغی دائمی در دل پر کینه دشمن گذاشت.

آری ای شهید بزرگوار عبدالرضا زنگویی تو و همرزمانت خط بطلان طرح های شوم استکبارید، شهید زنگویی در سال ۱۳۴۴ در خانواده ای متدین و کشاورز در بخش دیهوک طبس متولد گردید

در کلاس اول راهنمایی تحصیل می کرد که زلزله وحشتناک طبس به وقوع پیوست و خسارت زیادی به خانواده وی وارد شد لذا به علت عدم تمکن مالی نتوانست به تحصیل ادامه دهد و ناچار برای امرار معاش مشغول کشاورزی شد با تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام(ره) در آن نهاد مقدس به فعالیت پرداخت و گشت و نگهبانی می داد تا آنکه شیپور جنگ نواخته شد و جنگ تحمیلی آغاز گردید وی پس از طی دوره آموزش نظامی به ندای هل من ناصر ینصرنی حسین زمان لبیک گفته و به جبهه ها شتافت.

ایشان در مشهد مقدس آموزش امدادگری دیده بود. دلاوری و رشادت او در جبهه زبان زد همرزمانش بود تا اینکه پس از مدت ۳ ماه حضور عاشقانه در جبهه در تاریخ ۸/۱۲/۱۳۶۲ در عملیات خیبر ، در جزیره مجنون مفقود الاثر گردید

جنازه اش بعد از ۱۱ سال شناسایی و در تاریخ ۲۰/۱۲/۱۳۷۳ بر دوش امت حزب الله تشییع و در گلزار شهدای « بازگ » به خاک سپرده شد.

آری ای شهیدان شما نه تنها خودماندنی و ابدی گشتید بلکه راهتان ، فکرتان ، یادتان ، نامتان برای همیشه تاریخ جاودانه خواهد ماند و قبور مطهرتان زیارتگاه همه نسلهای دیگر خواهد بود.

‹ یادش گرامی و راهش پر رهرو باد ›

چرا بی دست و پایی ای دل ای دل                        زهمراهان جدائی ای دل ای دل

بلاجویان زخوان خون گذشتند                                 تو در آغاز راهی ای دل ای دل

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=680

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید عبدالرضا زنگویی”

قالب وردپرس