»نهج البلاغه:
شهید عزیزالله معقول

12 تیر 1397

شهید عزیزالله معقول

نام پدر: احمد

تاریخ شهادت : ۱۳۶۲/۷/۶

وآنان که در راه خدا کشته شدند، خدا هرگز اعمالشان را ضایع نمی گرداند وآنها را البته به سعادت هدایت می کند وامورشان را صلاح می فرمایدودر بهشتی که برایشان تعریف کرده، وارد می کند.

زندگی نامه

در فروردین ماه ۱۳۴۲ در خانواده ای معتقد و پایبند به اسلام و قرآن فرزندی پا به عرصه وجود نهاد که گویا از همان ابتدا پدر و مادر آینده درخشان و پرثمرش را در راه خدمت به کشورش و دفاع از رهبری و دین و قرآن که سبب قرب او به خدا شد می دانستند که نامش را عزیزالله نامیدند. چه اسم پرمعنا، و واقعاً عزیزالله شد و در صف اولیاء الله قرار گرفت. حسن همجواری منزل پدرش با مسجد از همان اوایل طفولیت به طور مداوم هر صبح و شام صدای الله اکبر و لا اله الا الله را می شنید و ذکر لالایی خواب وبیداری آن طفل شد و زمینه ای گردید که بعدها در بزرگسالی به هر چه غیر از خدا پشت نماید .از سن شش سالگی برای فرا گرفتن علم و دانش پا به مدرسه ی یوسفی نهاد و تا سوم ابتدایی ادامه تحصیل داد .

بعد از آن  ترک تحصیل کرد و در کنار پدر مشغول دامداری و کشاورزی شد. چند سال بعد جهت کار و تأمین مایحتاج زندگی خود و پدر و مادر عازم تهران شد . ولی گویا شرایط حاکم بر فضای آن زمان تهران ، عزیزالله را خشنود نکرد. بازگشت و شغل شبانی را در کوه ها و بیابان های اطراف ادامه داد. حُسن خلق، سادگی ، صفا و صمیمیت او باعث شده بود که همه به او علاقه ی شدیدی پیدا نمایند . چند سالی نیز کار شبانی را با حق الزحمه ی خیلی کم ادامه داد تا این که زمان سربازی او فرا رسید . عزیزالله مدت ۱۱ ماه در منطقه ی نوسود در لشکر پیاده ی شیراز خدمت و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۷/۶ در همان منطقه به لقاء الله پیوست . پیکر پاک این عزیز فداکار و سرباز رشید اسلام پس از چند روز به وطن برگشت و بر روی دستان امت حزب الله و ولایتمدار شهرستان تشییع و در گلزار شهدای عشق آباد به خاک سپرده شد.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=984

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید عزیزالله معقول”

قالب وردپرس