»نهج البلاغه:
شهید علیرضا کاظمی

11 تیر 1397

شهید علیرضا کاظمی

نام پدر : حسن

تاریخ شهادت: ۱۳۶۶/۲/۹

…..آنها که در راه خدا هجرت کردند،و از خانه های خود بیرون رانده شدند،و در راه من آزاردیدند،و جنگ کردند و کشته شدند، سوگند یاد می کنم، که گناهان آنها را می بخشم وآنها را در بهشتهائی که زیر درختان آن نهرها جاری است، وارد می کنم این پاداشی است از طرف خداوند، وبهترین پاداشها نزد پروردگار است.

 زندگی نامه

شهید غلامرضا کاظمی در سال ۱۳۴۵ در یک خانواده مذهبی و زحمتکش اما عاشق ائمه اطهار و فداکار در روستای خسروآباد چشم به جهان هستی گشود .

علیرضا پس از گذراندن دوران طفولیت  برای کسب علم و دانش پا به مدرسه گذاشت و تحصیلات خود را تا کلاس اول راهنمایی ادامه داد. اما بر اثر حادثه دلخراش زلزله ۱۳۵۷ طبس پدر و مادر خود از دست داد. تألمات روحی ناشی از فوت والدین از یک طرف ، و مشکلات اقتصادی پدید آمده از طرف دیگر ، علیرضا را مجبور ساخت که تحصیل را رها کرده و برای تأمین مخارج زندگی خود به شغل قالی بافی مشغول شود

شهید کاظمی جزء اولین نیروهایی بود که پس از تشکیل بسیج  مستضعفین به عضویت پایگاه شهید چمران در آمد و بعنوان یک نیروی بسیجی مخلص انجام وظیفه نمود.

شهید کاظمی در سال ۱۳۶۴ عازم خدمت مقدس سربازی در نیروی زمینی ارتش شد که پس از انجام چند ماه خدمت سربازی سرانجام در تاریخ ۹/۲/۱۳۶۶ در منطقه دیواندره کردستان به لقاء الله پیوست .

پیکر مطهر شهید پس از انتقال به شهرستان طبس توسط امت شهید پرور تشییع و در روستای محل تولدش در کنار آرامگاه والدینش به خاک سپرده شد.

‹ روحش شاد و راهش پر رهرو باد ›

دلش در آرزوی کربلا بود                       زسر تا پا همه نور خدا بود

به تن با بالی از شوق شهادت                    به سوی بارگاه کبریا بود

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=902

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید علیرضا کاظمی”

قالب وردپرس