»نهج البلاغه:
شهید علی اکبر قاضی زاده

11 تیر 1397

شهید علی اکبر قاضی زاده

نام پدر: غلام رضا

تاریخ شهادت:۱۳۶۵/۱۲/۱۸

و اگر فضل خدا شامل حال شما گردد آن چنان که گویی میان شما وآنان ابدا دوستی نبوده گویند: ای کاش ما نیز باآنان به جهاد رفته بودیم تا نصیب فراوان می بردیم.

زندگی نامه

روزی که علی اکبر در سال ( ۱۳۳۵) در خانواده ای مذهبی و متدین در طبس دیده به جهان گشود هیچکس نمی توانست تصور کندکه این طفل کوچک بتواند در روزی که اسلام وانقلاب به خون وفداکاری نیاز دارد ، همچون علی اکبر آقااباعبدالله الحسین علیه ااسلاماز جان گذشته وبرای بقای اسلام ودین وانقلاب فداکاری نماید .

وی تحصیلات خود را تا پایان دوره ابتدایی ادامه داد ولی به علت مشکلات اقتصادی خانواده نتوانست ادامه تحصیل دهد و جهت کمک به خانواده مشغول « قالیبافی» گردید .

پس از مدتی با فراگیری کارهای مکانیکی و تعمیرات ماشین تغییر شغل داد. در کنار فعالیت های شغلی ، در مجالس سیاسی ، مذهبی مرثیه خوانی امام حسین ( ع)  حضور پر شوری داشت. با همکاری مردم و دوستان خود توانست قبل از زلزله سال ۱۳۵۷ طبس هیئت مذهبی « طفلان مسلم » را تشکیل داده و مراسم مذهبی را اجرا نماید. در سال ۱۳۵۳ به خدمت مقدس سربازی رفته و پس از اتمام خدمت، به شغل آپاراتی مشغول شد .

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل کمیته انقلاب اسلامی برای پاسداری از ارزشهای اسلام به استخدام این نهاد مقدس در آمد و بعد از مدتی از طریق این نهاد عازم مناطق جنگی کشور شد. و پس از فداکاریهای زیاد در تاریخ ۱۳۶۵/۱۲/۱۸ در منطقه فاو به درجه رفیع شهادت نائل آمد پیکر مطهرش در تاریخ ۱۳۶۵/۱۲/۲۶ بر دوش امت شهید پرور طبس تشییع و در محل امامزاده حسین بن موسی الکاظم علیه السلام بخاک سپرده شده است. از این شهید بزرگوار  یک دختر و یک پسر به یادگار مانده است.

با داغ هزار ساله خندید شهید                    از باغ خزان چو لاله کوچید شهید

هر چند در این میانه جان داد ، ولی           جان دگری به عشق بخشید شهید

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=863

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید علی اکبر قاضی زاده”

قالب وردپرس