»نهج البلاغه:
شهید علی عباسی

10 تیر 1397

شهید علی عباسی

نام پدر: محمد حسین

تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۱۱/۱۵

به آنها که در راه خدا کشته می‏شوند ، مرده مگوئید، بلکه آنان زندگانند، ولی شما نمی‏فهمید.

زندگی نامه

آخرین روزهای فصل زمستان سال ۱۳۴۶ و در آستانه ی بهاری جدید با شکوفاشدن گلی زیبا و مقاوم در خانواده محمدحسین عباسی در تجریش تهران ، کانون گرم خانواده مذهبی و قرآنی او ، معطر و مزین شد .

پدری که سالهای سال افتخار مداحی علی (ع) و اولادش را داشت به عشق آن بزرگ مرد تاریخ گل نو رسیده خود را علی نام نهاد واو را کودکی صبور ، شجاع ،متقی و پرهیز گار بار آورد  ده بهار از عمرش بیشتر نگذشت که از تجریش به زیرک آباد دستگردان  زادگاه اجدادی خود مهاجرت کردند . تحصیلات خود را تا دوم راهنمایی بیشتر ادامه نداد و ترک تحصیل کرد . علاقه زیادی به حضور در جبهه ها پیدا کرده بود . در هیچ شرایطی حاضر نبود جنگ را رها کند و به تحصیل یا کار دیگری بپردازد

علاقه آگاهانه پدرش  به امام و تبعیت و پیروی از سخنان آن رهبر عالیقدر جهان اسلام و حضور مستمر ایشان در بسیج و سپاه باعث گردید که علی نیز به محض تشکیل اولین پایگاه بسیج در عشق آباد عضو بسیج گردد و در کنار پدر و سایر دوستانش در بسیج فعالیت نماید . سال ۱۳۶۱ عزم رفتن به جبهه نمود منتهی سن کم و جثه ضعیفش باعث گردید که مسئولین مانع از اعزام او شوند ولی علی مثل خیلی از نوجوانان این کشور پهناور اسلامی که سن آنها اقتضای حضور در جبهه را نمی کرد با پنهان شدن در اتوبوس به آرزوی خود رسید و در جبهه حضور پیدا کرد . در همان اعزام اول توفیق حضور در عملیات مسلم بن عقیل که با رمز مبارک یا ابا الفضل العباس ( ع) در غرب سومار و ارتفاعات  مسلط در شهر مندلی عراق انجام شد را پیدا کرد . عشق او فقط جهاد فی سبیل الله و قرب به خداوند ونبرد جانانه و شور انگیز در جبهه ها خلاصه می شد

لذا تا قبل از آنکه پاسدار افتخاری سپاه گردد سه مرتبه دیگر داوطلبانه در جبهه های جنوب و غرب کشور حضور پیدا کرد و در یک مأموریت در سال ۱۳۶۴ بر اثر ترکش خمپاره از ناحیه پا مجروح گردید ۲۰ ساله بود که سنت پیامبر(ص) را بجای آورد و با دختری متدین و مذهبی از فامیل ازدواج کرد  پنج ماه از ازدواج او بیشتر نگذشته بود که در تداوم عملیات کربلای ۵ که منطقه شلمچه شروع شده بودوارد خط مقدم و منطقه عملیاتی گردید و سر انجام پس از چند روز نبرد با متجاوزین بعثی در تاریخ ۱۵/۱۱/ ۱۳۶۵ در مشهد شهیدان شلمچه بر اثر ترکش ، شربت شیرین شهادت را نوشید پیکر مطهر این پاسدار افتخار آفرین عرصه های نبرد حق علیه باطل پس از انتقال به شهرستان طبس و تشییع در سطح شهر و همچنین بخش دستگردان در زادگاهش روستای زیرک آباد در کنار سایر شهدا به خاک سپرده شد .

گزیده ای از وصیت نامه شهید

مردم مبارز ،ای برادران و خواهران قدر این ابر مرد امام عزیز را بدانید، از بیانات گهر بار شان استفاده کنید ،زیرا حال که خداوند محبت عظیمی به ما عطا نموده ودر این برهه از زمان و تاریخ چنین رهبری به ما اهدا فرموده است قدرش را بدانید که فردا در روز قیامت در پیشگاه خداوند سر افکنده و شرمسار نباشیم .روحانیت آگاه را رها نکنید و همیشه وحدت خود را حفظ کرده و اسلام را داشته باشید که پیروزی از آن مسلمین است.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=749

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید علی عباسی”

قالب وردپرس