»نهج البلاغه:
شهید علی محمدزاده

11 تیر 1397

شهید علی محمدزاده

نام پدر:حسین

تاریخ شهادت  : ۱۳۶۵/۱۱/۱۰

خداوند مومنانی راکه  مانند سد آهنین (همدست و پایدار) می جنگند، بسیار دوست می دارد.

زندگی نامه

زندگی زیباست ولی وقتی پی به معنویات آن می بری، وقتی جنبه های مثبت آن را در نظر می گیری و پی به هدف آفرینش می بری، آرزویت این می شود که هر چه زودتر به سوی خدای خویش پر بکشی. آری، چه زیباست شب های سرد جنوب کشور را با دعای توسل و نماز شب به صبح رساندن و چه زیباست اشک های گرم خود را به روی خاک های سرد سنگر ریختن و از همه زیباتر این که خون خود را به پای درخت اسلام ریختن.

علی به سال ۱۳۳۸ در یک خانواده مذهبی در روستای محمدآباد از توابع شهرستان طبس دیده به جهان گشود. در دوران طفولیت در سن ۵ سالگی مادر خود را از دست داد و در سن شش سالگی شروع فراگیری علم و دانش خود را در کنار پدر خود و مادر ناتنی آغاز نمود. تحصیلات خود را تا اخذ مدرک سیکل ادامه داد. سپس به علت نارسایی هائی ترک تحصیل نموده و به شغل کشاورزی و دامداری مشغول شد تا بلکه بتواند از این راه به پدر خود کمک کند. ازدواج ایشان مصادف بود با اوج گیری انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) .وی همدوش امت حزب الله به مبارزه علیه رژیم منحوس پهلوی برخاست و در همه راهپیمایی ها شرکت می نمود. او به خدمت مقدس سربازی اعزام و پس از گذراندن دو سال خدمت ضرورت نظام وظیفه به عضویت در سپاه پاسداران درآمد و مشغول حراست از دست آوردهای انقلاب اسلامی گردید. وی علیرغم از دست دادن پدر خویش توانست در این نهاد مقدس خدمت نموده و دِین خود را به کشور اسلامی ایران ادا نماید.وی در پی مأموریت های محوله از طرف سپاه به نحو شایسته ای از انجام آنها برآمده و آخرین مأموریت ایشان اعزام به مناطق جنگی کشور بود که در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه شرکت نموده و به نبرد با کفار بعثی مشغول شد. وی بعد از رشادت ها و فداکاری زیاد که در این عملیات از خود نشان داد عاقبت در تاریخ ۱۳۶۵/۱۱/۱۰ در همین عملیات مفقودالاثر گردید و هم اکنون به عنوان شهید مفقودالجسد می باشد. به امید پیروزی اسلام بر کفر و استکبار جهانی .

گزیده ای از وصیت نامه شهید

ای امت اسلام و مسلمان بدانید که این دشمن ابله به زودی با بازوی پرتوان اسلام و به یاری الله و به رهبری روح الله نابود خواهد شد و پرچم اسلام در سراسر گیتی برافراشته خواهد شد. ای ملت ایران امام را دعا کنید و رزمندگان را دعا کنید و در کارهای خیر شرکت کنید و با منافقان داخلی شدیداً برخورد کنید و مرگ بر آمریکا یادتان نرود، خدایا جندالله را که با سوگند به ثارالله در لشکر روح الله که برای شکست عدوالله و استقرار حزب الله زمینه سازی حکومت جهانی بقیه الله است حمایت کن.

این جانب در حالی که مشغول نبرد با کفار بعثی صهیونیستی هستم و راهی که همانا ادامه دهنده راه شهدای اسلام است انتخاب کرده و از خدای بزرگ آرزوی این نعمت بزرگ را می نمایم، امام را تنها نگذارید و همواره راهش را که همانا راه انبیاء(ع)  است دنبال کرده و نگذارید این قلب تپنده پیر جماران این حامی مستضعفان و مسلمین جهان به درد آید. زیرا که با این وجود به خشم و عذاب خداوند گرفتار خواهید شد. و تو ای همسرم همچون زینب(س)مبلغ دین مبین اسلام و انقلاب بوده و تفنگ همسرت را برگیر و در مقابل کفر ایستادگی کن.

اِنّا فَتَحنا لَکَ فَتحاً مُبینا

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=941

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید علی محمدزاده”

قالب وردپرس