»نهج البلاغه:
شهید علی نظرنژاد

12 تیر 1397

شهید علی نظرنژاد

نام پدر: سیف الله

ولادت: ۱۵/۱۲/۱۳۳۹

شهادت: ۲/۱۲/۱۳۶۰

محل شهادت: چزابه

مزار: امامزاده حضرت حسین ابن موسی الکاظم «ع» طبس

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیاء عِندَ رَبِّهِمْ یرْزَقُونَ

﴿آل عمران١۶٩﴾

هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.

زندگی‌نامه

چه عزت و شرافتی بالاتر از «جهاد» در راه خدا و اسلام است؟ خدایا این انسان تا کجا می­تواند پرواز کند؟ این انسان که ظلوم و جهول و اجوفش خوانند چگونه توانست بار امانـت سنگین عشق را به سر منزل مقصود برساند؟ این همه قرب و فضل نتیجه اتصال این کالبـد خاکی با روح افلاکی میسر شد. علی نظرنژاد از دیگر شهدای پاک باخته اسلام است که توانست فاصله خـاک تـا افلاک را در طرفهالعینی طی کند. وی اواخر اسفند ۱۳۳۹ در شهری که مزین است به قدوم و بارگاه ملکوتی آقا حسین­بن­موسی الکاظم «ع» متولدشد. ارادت قلبی به اولین مظلوم عالم و شهید عدل و عدالت حضرت علی «ع» باعث شد تا نام زیبای علی را برایش انتخاب کنند، مادرش از سادات گرانقدری بود که با پرورش او در دامن پرمهرش و اهداء او در راه اسلام و انقلاب، سهم بزرگی در آبیاری درخت نونهال انقلاب به خود اختصاص داد.

علی مراحل تحصیلش را تا پنجم ابتدایی در مدارس طبس گذراند. پدرش از کشاورزان زحمتکش و فداکاری بود که برای خانواده‌اش از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزید، علی وقتی می‌دید که پدرش با آن سختی‌های فراوان برای رشد و تعالی بچه‌هایش تلاش می‌کند دوست داشت که او نیز در این مسیر به پدرکمک کند لذا تحصیلات خود را رها و به حرفه کشاورزی مشغول گردید. وی در انجام تکالیف دینی و مذهبی سخت‌کوش و پر تلاش بود. وی هیچ‌ وقت در تکالیف دینی و مذهبی کوتاهی نمی‌کرد.

روزی که محرم فرا می‌رسید گویا قلب مملو از عشقش، برای شرکت در مجالس آن غریب کربلا لحظه­شماری می‌کرد، حضور پرشور و شعور علی در مجالس و کمک به دیگران زبانزد بود.

وی در سال ۱۳۵۸ ازدواج نمود گرچه خداوند متعال فرزندی به او عنایت کرد ولی مشیت الهی برآن قرار گرفت تا قبل از شهادتش از دنیا رفتن او را به نظاره نشیند. آنگاه که به سن قانونی رسید به خدمت مقدس سربازی فراخوانده شد و پس از گذراندن دوره‌ی آموزشی در تربت حیدریه، آماده اعزام به جبهه گردید و وقتی برای خداحافظی به طبس آمد با تمام اقوام و خویشان خداحافظی و حتی برای وداع با خاله‌اش به مشهد رفت مادر شهید می­گفت: خاله‌اش بعد از خداحافظی بیان کرد که علی نوری و روشنایی در چهره‌اش هویدا بود که یقینا شهید خواهد شد. براستی که هرگل که به گلستان می‌دهد صفا گلچین روزگار امانش نمی‌دهد

در اولین مرحله به جبهه جنوب اعزام شد و با دشمنان اسلام در منطقه‌ی چزابه به نبرد پرداخت تا این که در تاریخ ۲/۱۲/۶۰ بر اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن به فیض شهادت نایل گشت. پیکر پاک و مطهرش پس از انتقال به شهرستان و تشییع بر روی دستان مردم شهیدپرور در جوار امامزاده حسین‌بن موسی‌الکاظم «ع» به خاک سپرده شد.

یادش گرامی باد

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1036

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید علی نظرنژاد”

قالب وردپرس