»نهج البلاغه:
شهید علی وفایی

۱۲ تیر ۱۳۹۷

شهید علی وفایی
نام پدر: غلامحسین
ولادت: ۲۶/۸/۱۳۳۳
شهادت: ۲۲/۷/۱۳۶۱
محل شهادت: سومار
مزار: امامزاده حضرت حسین ابن موسی الکاظم «ع» طبس

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیاء عِندَ رَبِّهِمْ یرْزَقُونَ
﴿آل عمران١۶٩﴾
هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.
زندگی‌نامه
سالهای سخت و خاطره انگیز دفاع مقدس سرشار از وقایعی بـود کـه هرگـز فرامـوش نمی-شود، آن سوی جبهه وحشت و تـرس، شـک و تردیـد، دلهـره و نـاامیـدی، شکـست و شکستگی در دشمن سر تا پا مسلح دیده می¬شد و این سـوی جبهـه، فتـوت و جـوانمردی، گذشت و ایثار، صداقت و پاکی، شجاعت و دلاوری و شهامت طلبی در انـسانهـایی کـه تنهـا سلاح برنده¬شان ایمان و عشق به شهادت بود نمایان بود..شهید وفایی از دیگر عاشقان راه خونین عشق است کـه آبان سال ۱۳۳۳ در خانواده‌ای مذهبی و زحمتکش در شهر دارالمومنین طبس دیده به جهان گشود. نام اولین امام شیعیان جهان، علی را برایش انتخاب کردند او در محیط گرم و صمیمی خانواده¬ای مهربان و در دامن مادری که خود روضه خوان سید الشهدا«ع»بود رشد نمود و تحصیلاتش را تا پایان دوره‌ی ابتدایی در مدرسه وکیلی طبس ادامه داد و بعد از آن در کنار پدر به کارگری مشغول شد. علی به ائمه اطهار«ع» عشق می‌ورزید و به همین جهت در هرجا چراغی به نام اهل بیت(ع) روشن بود حضور و تلاش وافر و شوق زاید الوصفی را نشان می‌داد.
وی درسال ۱۳۵۲ از طریق ارتش به سربازی رفت و دوران آموزشی خود را در پادگان تربت حیدریه گذراند و در رسته پیاده ارتش خدمت را به پایان رسانید. وی سال ۱۳۵۶ با دختر مومنه¬ای ازدواج کرد که حاصل این ازدواج یک دختر بود که متاسفانه زلزله وحشتناک طبس در سال ۵۷ باعث شد که علی، همسر جوانش را از دست داده و با یک کودک ۷ ماهه که از او به یادگار مانده بود روزگار را سپری کند، لذا چون شرایط سختی داشت مجدد ازدواج نمود و حاصل این ازدواج نیز دو دختر بود که خداوند به او عنایت کرده بود.
با اوج‌گیری مبارزات ملت ایران او نیز چون دیگر اقشار مردم وارد صحنه مبارزه شد و با سرنگونی رژیم پهلوی و طلوع استقرار نظام جمهوری اسلامی و تشکیل بسیج به فرمان حضرت امام خمینی«ره» به عضویت بسیج درآمد و نامش را در طومار لشکریان مخلص خدا ثبت نمود.
پس از آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران علی پا به عرصه‌ی نبرد با بعثیان متجاوز نهاد و با دلاوری تمام از کیان اسلام و کشورش دفاع نمود.
سرانجام در جبهه سومار «عملیات مسلم بن عقیل«ع» » در تیپ ۲۱ امام رضا «ع» تاریخ ۲۲/۷/۱۳۶۱ به فیض عظیم شهادت نایل گردید. مردم شهیدپرور طبس پیکر پاک او را پس از یک هفته با شکوه تمام تشییع کردند و در محل امامزاده حسین‌بن¬موسی‌الکاظم «ع» به خاک سپردند.
گزیده¬ای از وصیت‌نامه شهید:
من آگاهانه و براساس شناخت به جبهه آمده‌ام. تا بتوانم به نــــدای خمینی کبیر و حسین زمان پاسخ گفته باشم. پس باید همه کوشش کنیم و در این راه خون بدهیم، چـــــون همین خون شهیدان است که مــــا را به پیروزی می‌رساند. پس این خون ناقابل که در وجود من است باید در راه خدا، جان خود را نثار کنم. ان¬شاء¬الله اگر در این راه شهید شدم، شما عزیزان در راه خدا کوشش کنید.»

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=1054

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید علی وفایی”قالب وردپرس
پایگاه اطلاعاتی شهدای طبس We would like to show you notifications for the latest news and updates.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها