»نهج البلاغه:
شهید غلامحسین عباسیان

10 تیر 1397

شهید غلامحسین عباسیان

نام پدر: رجب

تاریخ شهادت : ۱۳۶۲/۵/۲۴

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آورده،پس از آن هیچگاه شک به دل راه ندادند ودر راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند،ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگی نامه

جهاد و شهادت از درهایی است که خدا بر روی هر کسی باز نمی‌کند یعنی هر کسی لیاقت اینکه شهید و مجاهد راه خدا باشد ندارد. افراد خاصی این لیاقت را دارند که این در بروی آنان گشوده می‌شود آنان که اولیای خاص هستند: لخاصه اولیائه. خدا در را به روی شهید و مجاهد باز می‌کند. نکته‌ای را شهید آیت‌الله بهشتی تذکر می‌دهد: اینکه بهشت رفتن مخصوص طبقه‌ خاصی نیست. بهشت را هشت در و بهشتیان را هشت مقام است.

روستای الله آباد درسال ۱۳۴۶  شاهد تولد فرزندی بود که روشنی بخش خانواده ای مذهبی وزحمتکش گردید . ارادت به خاندان عصمت وطهارت علیه السلام باعث شد تا نام غلامحسین برایش انتخاب کنند .

او با نثار خون خویش درپای درخت اسلام وانقلاب توانست منصب غلامی حسینعلیه السلام را به شایستگی انجام دهد

دوران کودکی را نزد والدین خود به خوبی سپری نمود تا این که به سن تحصیل رسیددوره ابتدایی را درزادگاهش سپری نمود تحصیلات دوره راهنمایی را تا پایه دوم این مقطع ادامه داد اما به لحاظ وجود مشکلات مالی نتوانست تحصیلات خود را  ادامه دهد و مجبور به ترک تحصیل گردید و برای کمک به والدین خود همدوش پدر مشغول کارگری شد.

با شروع انقلاب اسلامی پا به پای امت حزب الله در تمام راهپیمایی ها شرکت می نمود با وقوع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به ندای رهبر خود لبیک گفته و برای چند بار درجبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافت . در تایخ ۲۴/۵/۱۳۶۲ در منطقه مهران در عملیات والفجر۳ عاشقانه شرکت نمود تا بتواند با دلاورمردی ها و رشادت های خویش و شکست دشمن رهگشای راه کربلای  حسینی شده و آرزوی زیارت کربلا را به آرزومندان برساند اما سر انجام درروز های آخر همین عملیات دعوت حق را لبیک گفت و به دیدار معشوق خود شتافت و ندای لبیک هل من ناصر ینصرنی امام حسین زمان خودراپاسخ داد تا خط سرخ شهادت هر چه بیشتر پایدارتر و درخت تنومند اسلام آبیاری گردد.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=755

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید غلامحسین عباسیان”

قالب وردپرس