»نهج البلاغه:
شهید غلامحسین فراتی

10 تیر 1397

شهید غلامحسین فراتی

نام پدر: ابوالقاسم

تاریخ شهادت: ۱۳۶۷/۲/۲۸

همانا مومنان (واقعی) کسانی هستند که به خدا و رسول او ایمان آورده،پس ار آن هیچگاه شک به دل راه ندادند ودر راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند،ایشان به حقیقت راستگو هستند.

زندگی نامه

دهه ی چهل شمسی یاد آور تولّد فرزندانی است که مایه ی مباهات همه ی مردم ایرانند. یکی از این دلاورمردان غلامحسین فراتی است که سال ۱۳۴۸ در روستای جنت آباد از توابع شهرستان طبس متولّد گردید.

غلامحسین پس از گذران دوران کودکی، وارد دبستان شد. تحصیلات خود را تا پایان دوره ی ابتدایی با موفقیت ادامه داد امّا درآمد اندک خانواده موجب شد تا شهید از ادامه ی تحصیل باز بماند و برای کمک به والدین خود به شغل بنایی روی آورد.

وی در نهایت شور و شوق دوره ی نوجوانی و جوانی به کار خویش ادامه می داد و در کنار آن با توجّه با علاقه ی زیادی که به خاندان عصمت و طهارت داشت در مجالس مذهبی حضور می یافت. همچنین در مراسمی که برای راهپیماییهای دوران انقلاب برگزار می شد حضوری فعّال و چشمگیر داشت.

شهید فراتی پس از رسیدن به سن قانونی برای خدمت مقدس سربازی از طریق ژاندارمری به خدمت فرا خوانده شد و پس از  فراگیری آموزش های نظامی ، حدود یکسال در منطقه ی مرزی خواف خراسان به انجام وظیفه پرداخت و برای ادامه ی خدمت سربازی به بانه ی کردستان اعزام شد.

سرانجام پس از رشادتها و فداکاری فراوان صبح روز پنج شنبه ۱۳۶۷/۲/۲۸ در حین انجام خدمت بر اثر انفجار مین مجروح گردید و جهت مداوا به بیمارستان اعزام شد لیکن بر اثر شدت جراحات وارده به فیض عظمای شهادت نایل آمد.

پیکر مطهر او پس از انتقال به شهرستان طبس با شکوه هر چه تمام بر دوش امت حزب الله تشییع و در منطقه ی دیهشک طبس به خاک سپرده شد .

‹ روحش شاد و راهش پر رهرو باد.›

منزلگه آسمان مبارک بادت                        سرسبزی جاودان مبارک بادت

ای شوکت عشق در نگاهت پیدا                   تن پوش حسینیان مبارک بادت

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=823

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید غلامحسین فراتی”

قالب وردپرس