»نهج البلاغه:
شهید غلامحسین محمدی

12 تیر 1397

شهید غلامحسین محمدی

نام پدر:حسنعلی

تاریخ شهادت: ۱۳۶۱/۹/۲۸

پس کسانی باید در راه خدا جهاد کنند که زندگی این جهان را به آن جهان می فروشند. و هر کس در راه خدا جهاد کند وکشته شود یا فاتح گردد زود باشد که او را اجری عظیم دهیم.

زندگی نامه

روستازاده ای با عاطفه و استعداد بود . در روستای « حجت آباد » از توابع شهرستان طبس به سال ۱۳۳۲ در محیط مذهبی خانواده چشم به روشنای هستی باز کرد . تحصیلات خویش را تا پایان دوره راهنمایی در زادگاهش با موفقیت گذراند.

روح باعاطفه و دل حساس و چهره ای مهربان داشت. اهل تهجد بود و به نماز عشق می ورزید . از کودکی علاقه ای وافر به معصومین سلام الله علیهم اجمعین داشت ، و به همراه پدر در مجالس و محافل مذهبی با اشتیاق شرکت می کرد.

به قصد خدمت و پاسداری از مرزهای این مرز و بوم به استخدام ارتش در آمد ، در ضمن خدمت به فعالیت دینی و تبلیغی مشغول بود و به همین خاطر بعضی اوقات مورد شماتت اطرافیان قرار می گرفت.

آگاهی او از مسیری که انتخاب کرده بود ، باعث گردید کمترین خللی در عزم و اراده او وارد نشده ، و همچنان برای نشر و گسترش فرهنگ غنی  و انسان ساز اسلام تلاش نماید. سپس  ازدواج کرد ، ومسئولیت خانواده ای مستقل را برعهده گرفت .

وقتی جنگ شروع شد و بیم آن می رفت که نفوذ صدامیان و جهانخواران وفقه ای در رسیدن به دستاوردهای در والای انقلاب بوجود آورد ، او ایستادن و از دور نظاره کردن نبرد را جایز ندانست. او که فنون رزم را در ارتش فرا گرفته بود .

اولویت را به جنگ با متجاوزان داد ، و داوطلبانه به جبهه شتافت . شانزده ماه در جبهه های مختلف جان بر کف و با اشتیاق شهادت مبارزه کرد ، تا سرانجام به روز ۱۳۶۱/۹/۲۸ ، در جبهه ی مهران ، بر اثر اصابت ترکش خمپاره بعثیان ، در خون مطهرش غلطید و به لقاء پروردگارش شتافت ، پیکر پاکش در روز ۱۳۶۱/۱۰/۲ به طرز با شکوهی بر دوش امت حزب الله و ولایتمدار طبس تشییع و درجوار آستان مقدس حسین بن موسی الکاظم علیه السلام به خاک سپرده شد. از شهید چهار فرزند پسر به یادگار مانده است

‹ روانش شاد و یادش گرامی باد ›

لینگ مطلب: https://www.shohadatabas.ir/?p=957

نظر بدهید...

نظر شما برای “شهید غلامحسین محمدی”

قالب وردپرس